Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó ötlet volt állampapírt vennem?

Jó ötlet volt állampapírt vennem?

Figyelt kérdés

5 éves PMÁP-ot vettem, a megtakarításaim nagy részéből.


Ugye ez infláció "követő" (amit ők kiszámolnak 7% inflációnak), mi van ha lesz egy államcsőd, mennyire emelhetik fel a lejárat előtti felvétel díját? 1% jelenleg



2022. ápr. 22. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha államcsőd lesz, nem kell emelkedni a díjat, egyszerűen nem fognak fizetni.

Államcsőd ellen nem véd az állampapír. De nincs is rá túl sok esély...

2022. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
államcsőd esetén az életedet fogod menteni és magasról tenni fogsz a pénzre...
2022. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ezt az allamcsod mizeriat csak az itteni gyakoris kommentelok terjesztik :) a valos eletben ertelmes emberek kozt ez elo se jon ..
2022. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy egy eus ország csődbe mehet, az allampapir ilyen téren elég biztos. Görögország valóban rossz helyzetben volt de az eu nem engedte el a kezét, elkerülték a csődöt.
2022. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pont erre gondoltam én is, hogy Görögországot is kihúzták a kaksiból.. mi kisebbek vagyunk, fel tudnak vásárolni akár kilóra is.
2022. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3:

Valójában minden állampapírnak a kockázati prémiumát az államcsőd esélye adja, mivel konkrétan abbol fakad, hogy ennyiért biztosítanak államcsőd ellen. Ha egy ország piaci (nem a lakosság, mint a pmáp, pemáp) állampapírjai magasabb hozamúak, akkor ott az államcsőd veszély is nagyobb.


Nem valószínű Magyarországon, de pont hogy értelmes emberek figyelembe veszik ennek a veszélyét is. Volt is rá példa, pl. részleges államcsőd Görögországban, Argentínában meg kb. évtizedente van egy.

2022. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Görögország azért ment részlegesen csődbe, mert nem volt önálló pénze. Magyarország most már jó részt forintban van eladósodva, amiből vész esetén annyit nyomtat, amennyit akar. És értéktelen pénzzel kifizeti a PMÁPodat.


2010 előtt főként deviza adósság volt, de akkor se ment csődbe az ország utolsó védvonalnak ott volt és még mindig ott van az IMF.

2022. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ettől féltem, de most veszek az új PMÁP-ból majd jövő héten.
2022. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!