Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnék ettől a hiteltől...

Hogy tudnék ettől a hiteltől meg szabadulni?

Figyelt kérdés
15 évvel ezelőtt egy rokonom meg kért vegyem meg papíron a lakását, mert szüksége van hitelre. Fizetik rendesen, de még 15 év hátra van és ez számomra már akadály. Már közel egy éve kérem ezt a rokonom, hogy vegye le rólam a hitelt vissza a nevére, de nem mutat semmi hajlandóságot. Neki vannak kérései, hogy menjünk perre a bankkal, mert nem jó a számolás stb. Én meg hiába mondom engem nem érdekel, vegye le a nevemről, olyan mintha a falnak beszélnék. A lakása a nevemen van úgy egyébként, amiben az anyja lakik. Nem akarok gusztustalan dolgot tenni, de szeretném, ha valaki segítene nekem mit tudok tenni? Köszönöm

#hitel #Hitel átadás
2022. jún. 2. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress meg egy ugyvedet. Ekkora hulyeseget epeszu ember nem csinal, de ha mar benne vagy akkor annyit tegyel meg hogy nem gyakorin kersz tanacsot...


Amugy meg ha papiron megvetted a tied. Ok akkor most ugymond berlik toled? Ha a tied akkor meg barmikor eladhatod.

2022. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ekkora hulyeseget epeszu ember nem csinal"


Hát, ebben kockázata a rokonnak volt, nem neki.

A rokon fizeti a hitelt, miközben az ingatlan az ő nevén van.


Ha nem fizeti a hitelt neki megmarad az ingatlan.


Megoldás:

Eladni az ingatlant a rokonnak. Ő felvesz hitelt és abból megveszi tőled.

Így a te hiteled kinullázódik, neki meg lesz egy hitele.

Mondjuk ezt 2 éve kellett volna meglépni.


"15 évvel ezelőtt egy rokonom meg kért"

El nem tudom képzelni milyen kondíciói vannak annak a hitelnek. A nagy konjunktúrában ezt minden bizonnyal ki lehetett volna váltani valami olcsóbbal.

2022. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Totál felületes infóim és az elmondásod alapján én azért csak odacsapnék az asztalra, hogy egyrészt ne éljen vissza tovább a bizalmaddal, az a minimum, hogy hallja már meg amit mondasz, másrészt egy icipici "fenyegetés" - amit nyilván nem agresszívan tálalnék - hatásos lenne így, hogy a lakás a Te neveden van...ezzel az infóval azért sokat lehetne kezdeni és elég jó jogalap.
2022. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!