Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt így vehetem "kamatnak" ?

Ezt így vehetem "kamatnak" ?

Figyelt kérdés

Vettem eurót (valutát) még pár hónapja 4M Ft-ért amikor még 379 volt azaz 10555 EUR-t, most hogy 390 ért vennék vissza van rajta kb 110 ezer ft-om. ~ 300 euró ( a 390 -es árfolyamon).


Ha ezt a 300 eurót visszaváltom akkor az gyakorlatilag talált pénz nem?


Vagy csak akkor ha nem esik vissza 379 alá az Euró?


Ha visszafelé "sántikálna" 379 felé akkor újra tegyem át forintba a maradékot is, hogy a 4 millió ne csökkenjen?



#forint #valuta #gógyi #Fagyipénz #Speku
2022. máj. 31. 10:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nincs otthontartva, hamis pénz "jürgentől" kizárt, vagy olyan szintű, hogy azt még a bankban is elfogadják majd...


Lehet jobb a deviza árfolyam, csak alig kapod vissza a pénzed egy banktól, de befizetni persze pikk-pakk lehet!

2022. jún. 1. 12:05
 12/12 anonim ***** válasza:

A jó megoldás az lett volna, ha pár hónappal ezelőtt, amikor vetted, beraktad volna prémium euró állampapírba, az még kamatot is fizet. Február elején még elérhető volt a korábbi 2027/X ami most 6% kamatot fizet, de a szeptemberi fordulókor már ~9,3% lesz az azt követő fél évre.

Ez így 1 év alatt több, mint fél millió Ft kamatot jelentett volna az árfolyamnyereségen felül.

Persze ehhez jobb lett volna pl. Revoluton váltani kb középárfolyamon, de ígyis be lehetett volna vinni az államkincstárba.

2022. jún. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!