Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt így vehetem "kamatnak" ?

Ezt így vehetem "kamatnak" ?

Figyelt kérdés

Vettem eurót (valutát) még pár hónapja 4M Ft-ért amikor még 379 volt azaz 10555 EUR-t, most hogy 390 ért vennék vissza van rajta kb 110 ezer ft-om. ~ 300 euró ( a 390 -es árfolyamon).


Ha ezt a 300 eurót visszaváltom akkor az gyakorlatilag talált pénz nem?


Vagy csak akkor ha nem esik vissza 379 alá az Euró?


Ha visszafelé "sántikálna" 379 felé akkor újra tegyem át forintba a maradékot is, hogy a 4 millió ne csökkenjen?



#forint #valuta #gógyi #Fagyipénz #Speku
2022. máj. 31. 10:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy jobb ha egyszerre visszaváltom és akkor csak egyszer van kezelési költség? De mi van ha meg növekszik még?
2022. máj. 31. 10:49
 2/12 anonim ***** válasza:

Árfolyamnyereségnek nevezik. (adózni is kell belőle amúgy)


A kommentre válaszolva meg ez olyan, mint a szerencsejáték. Te döntöd el, hogy beéred-e azzal, amit eddig nyertél vagy nagyobb nyereség reményében kockáztatod, hogy elveszted.

2022. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Valutánál hogy kell adózni?


Főleg ha nem a teljes Euro összeget váltom, csak a töredéket?

300 euronál az 10 ft difivel számolva csak 3 ezer forint!


Ezt adózzam le? :D

2022. máj. 31. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is mondták, árfolyamnyereség és nem kamat.

SZJA tv. 1. melléklet 7.4.: Egyéb indokkal adómentes: valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik.

Ha üzletszerűen csinálod, akkor adóznod is kell utána, függetlenül attól, hogy milliókat vagy 3000 forint jövedelemre teszel szert. Ha nem üzletszerűen végzed (mert pl. pár havonta váltasz csak pénzt), akkor nem kell adóznod utána.

2022. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most komolyan 4 millióért valutában vettél Euro-t?!


Elvileg azután is kellene adózni, de ugye ilyen esetben csak rajtad múlik, hogy bevallod-e, mert a devizaszámlán a bank automatikusan vonja az adót.

2022. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Milyen számla jóember?

Valutát pénzváltóba váltok, azért valuta...

2022. jún. 1. 09:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát egy évbe 3-4szer szoktam váltani, szerintem arra még ráfogni sem lehet, hogy üzletszerű.
2022. jún. 1. 09:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Ekkora összeget valutába és nem devizába váltani elég nagy balgaság.
2022. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért? A pénzváltók sokkal jobb árfolyamot adnak mint bármelyik bank, és megvagy fix 6 ezerből / váltás, de "jürgennél" még az se kell ha nem kell róla papír...
2022. jún. 1. 10:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert a deviza árfolyam mindig jobb, mint a valuta és mert nagy mennyiségű készpénzt otthon tartani mindig rossz ötlet.

Plusz Jürgennél esetleg hamis pénzt is kaphatsz.

2022. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!