Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem értem, miért került 2...

Nem értem, miért került 2 tojásba a fodrász, és miért került 3-ba egy órával később?

Figyelt kérdés

A tojás értéke a hajvágáshoz képest relatíve miért tudott inflálódni? Azt értem, hogy a pénz inflálódik, de miért lesz több tojás a hajvágás? Egyébként pedig hogyan létezik az, hogy akkoriban két tojás ért egy hajvágást? Relatíve miért változott meg ennyire? Mai pénzben mérve azt jelentené hogy 80 forint egy hajvágás, miközben inkább 20-szorosa ma.


https://www.youtube.com/watch?v=mGT4qLP5NzU



2022. máj. 20. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem meg a videót, de az árak általános mozgatórugója a kereslet-kínálat viszonya. Ha egy faluban van 10 fodrász, de csak te tartasz tyúkot, akkor te diktálsz. 20 tojást kér az egyik fodrász? Akkor megkérdezed a többit. Biztos lesz, aki kevesebbért is levágja, hiszen kell nekik a tojás, máshonnan pedig nem tudnak szerezni. Talán lesz olyan, aki azt mondja, megcsinálja 2-ért is.

Ha viszont te vagy az egyetlen fodrász a faluban, annyit kérsz, amennyit akarsz, hisz az emberek szép hajat szeretnének. De ez csak egy ideig működik, mert látván az emberek, milyen jó dolga van a fodrásznak, más is ki fogja tanulni a mesterséget. Már ketten lesztek, és ha nagyon sokat kérsz, az emberek a másik fodrászt választják majd.

2022. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
azt hiszem a kérdés lényegét nem értetted
2022. máj. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!