Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lányom néven levő Szamla...

A lányom néven levő Szamla számról inkasszozhatja a behajtó az én tartozásom miatt a pénzt ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Van egy fennálló tartozásom melyet jelenleg nem tudok törleszteni mert gyesen vagyok a lányommal és csak 4 hónap múlva megyek vissza dolgozni ! A kérdésem az hogy ha a lányom számlájára érkeznek a család támogatások (GYES+családi) azt esetleg inkasszozhatja?

Próbáltam egyezkedni a vegrehajtoval de nem nagyon hajlik rá így az esély meg van hogy az én számlámra tesz inkasszót ezért gondoltam hogy inkább a lányom (kiskorú) számlájára kérem a családtámogatást!


Köszönöm ha tudsz válaszolni !



2022. máj. 17. 09:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Itt egyedül a Sberbank-nál mutat lehetőséget, de ugye ők már kivonultak Mo-ról...


[link]

2022. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
Pl kincstári start számla
2022. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%
12: de az NEM bankszámla....
2022. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
59%
Kezded kapizsgálni, miért életképtelen a kérdező fedezetelvonási kisérlete
2022. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Inkasszó csak az adós álltal vezetett számlára vethető ki.


Szociális járadékból ( Gyes/Gyed,csaladi pótlék ) Nem vethet ki letiltást, ezt törvény szabályozza.


Egyszóval ha a lányod számlájára érkezik a pénz, ahhoz nem nyúlhat, de ha postára kéred ahhoz sem.


Ha nincs jövedelmed illetve ingó/ingóságod, akkor a végrehajtás szüneteltetését rendeli el a végrehajtó, amit időközönként felül vizsgál, hogy van e végrehajtható jövedelmed illetőleg lefoglalható ingó/ingatlanod.


Én azt javasolnám inkább, hogy postai úton kérd az ellátást, de mindenképpen igyekezz kifizetni, mert a tartozásod ezálltal napról napra csak nő.


Valamint ha a nevesen van ház, autó stb azt zokszó nélkül lefoglalhatja, ami sokkal kellemetlenebb lesz.


Jó lenne tudni menyivel tartozol, és milyen jellegű a tartozás? Banki, telekomunikációs? Valamint azt, hogy mióta tartozol.

2022. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!