Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi számláról pénzt...

Külföldi számláról pénzt kapni minden esetben biztonságos vagy van olyan amit kerülni kell?

Figyelt kérdés

És melyek ezek?

Vissza tudja az illető vonni bizonyos időn belül ilyenekre gondolok stb


2022. máj. 10. 07:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni ki csaló ki nem 😃
2022. máj. 10. 11:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező megírta volna mindazt, amit később leírt, akkor én sem azt írtam volna, amit megkritizáltak a válaszomban. Én tisztességes utalásra gondoltam. Pl. én megkértem egy ismerősömet, hogy külföldi sírra vigyen virágot nov. 1-jén. Megmondta mennyibe került, átutaltam, megkapta.
2022. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a tisztességes utalás is pont úgy néz ki az elején, mint a csalóé.
2022. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Hintalow ***** válasza:

Csak hogy valaki olyan is válaszoljon akinek van nèmi tapasztalata a banki rendszerekről:

Milyen külföldi számla?

Ha hagyományos bankrendszer, akkor csakúgy mint országon belül, nemzetközi szinten sem lehet "visszavonni" utalást, engedèlyt tudnak kèrni az utalast kapó fèltől, hogy engedèlyezi e az összeg visszaküldèsèt, ha tèves volt.

A fintech jellegű szolgáltatóknál sem jellemző ez, a paypalnál amit ilyenkor mindig felhoznak pèldakènt, van erre lehetősèg, de az sem sima utalás, hanem már egy szolgáltatásuk, amikor az eladó ès a vevő között közvetìtenek. (Van sima utalás is a paypalon "for family and friends" azt pl. nem megreklamálható.

Ergó tudni kène, hogy mire gondolsz pontosan, honnan hová min keresztül jönne pènz.

Ha valamit árulsz ès fura külföldi akarja megvenni, az nigèriai csalás ahogy már ìrták, de ott soha nem küld senki tènylegesen pènzt, csak kamu banki/paypal igazolasokat email-en, ès úgy próbálnak lehúzni.

2022. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!