Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi számláról pénzt...

Külföldi számláról pénzt kapni minden esetben biztonságos vagy van olyan amit kerülni kell?

Figyelt kérdés

És melyek ezek?

Vissza tudja az illető vonni bizonyos időn belül ilyenekre gondolok stb


2022. máj. 10. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is szoktam kapni évek óta. Amelyik bankot ismerem, annál a feladó vissza tudja vonni (törölni tudja) z átutalásra szóló utasítást.
2022. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tessék? Nem én úgy értem, hogy ha a pénzt már látom a számlán. Akkor utána még tudja stornózni? Bocsi ha hülye kérdés.
2022. máj. 10. 10:27
 3/14 anonim ***** válasza:

IGEN!

Létezik is ilyen csalás, vigyázz vele!

2022. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ami a számládon van, az már a Tied. Ő fizette ki, bizonyára oka (kötelezettsége) volt rá, és Neked is okod (jogod) volt rá.

Akkor kérhetné vissza, ha tudatosan félrevezetted, nem tartottad be valamilyen kötelességed vele szemben, azaz ha szerződést szegtél. Nagyon sok macerával tehetné (jogilag, bíróságilag).

Több konkrétumot kellene ismernünk, de ha gondolod, kért tanácsot (pár ezerért) egy jogásztól.

2022. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Négyes, ha nem értesz hozzá, miért írsz?

Kárt akarsz okozni a kérdezőnek?


VAN ilyen csalás, ahol átutalnak neked egy jó nagy összeget, de megkérnek, hogy egy kis részét utald tovább.

Miután ez megvolt, visszavonják az utalást, te meg futhatsz a "kis rész" pénzed után, mert azt viszont nem kapod vissza.

2022. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
11.000 Ft -ról van szó, vásárolnak tőlem.
2022. máj. 10. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt is vissza lehet vonni, akkor ingyen vették.
2022. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy komolyabb szereződésre külön rá szokták írni, hogy visszavonhatatlan átutalással megy a pénz.
2022. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezt hagyjam ugye?
2022. máj. 10. 11:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy mindenki csaló.

Csak azt, hogy van ilyen lehetőség, szóval legyél óvatos.

2022. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!