Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MÁP+ eladása kamatperiódus...

MÁP+ eladása kamatperiódus közben?

Figyelt kérdés
Úgy alakult szükségem van a pénzre, tudom, hogy ilyenkor a bank felszámít vmi 0,25-0,5%-ot, de az időarányos kamatot ilyenkor nem kéne megkapnom? Ehelyett KH bankban az értékelési árnak ezt látom, hogy 0,99.. ft/db, pedig már vagy félév eltelt a legutóbbi kamatfizetés óta. aza számítanék mondjuk 1ft+2,5%-ra (5%-os éves kamatot feltételezve).
2022. máj. 3. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Hat ha annyira hulye vagy hogy allampapirt nem a kincstarnal veszel akkor igen, ezt latod/kapod
2022. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a 0.25% átváltás csak az Államkincstárnál garantált.
2022. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Érdemes lehet még mindig átvinni? Egyébként nekem ott akkor előnnyel járt a befektetések bankban tartása (pl 0 számlavezetési díj), de igen, pénzügyekhez relatíve hülye vagyok.
2022. máj. 3. 12:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy drágábban váltja vissza KH, de nem tudom elképzelni, hogy a kamatot benyelnék. De ezt látatlanba mondom. Válts vissza egy ezresért vagy 10 ezerért azt nézd meg mennyit kapsz. Ha ok, akkor váltsd vissza a többit.
2022. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

K&H 1% büntivel váltja vissza

Info innen: [link]

A felhalmozott kamatot azért meg kéne kapnod.

Átviheted az Államkicstárhoz ott 0,25%-kal megúszod.Azt kéne tudni mennyibe kerül a transzfer,azt hiszem párezerből meg lehet úszni

2022. máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
azta nyasgem má megint a köcsög pénzéhes bankoknak :/. kösz az infót, de az így nagy hülyeség lenne, ha egy ilyen transzferrel lehetne nyerni. már pedig 10 milliónál a 0,75% visszaváltási különbség 75 ezer forint..ha csak 20ezret nyerek már akkor is megcsinálom..
2022. máj. 3. 13:17
 7/14 anonim ***** válasza:
A visszaváltási ár a névértékre vonatkozik, így teljesen rendben van hogy 0.99.. a visszaváltási ár. A felhalmozott kamatot megkapod, nem nyelik be.
2022. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kamatfizetés előtt magasabb a kötvényárfolyam, időarányosan nő, pont emiatt. Csak a visszaváltási költség miatt kell aggódnod.
2022. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
az a 0,99 az nem pont 0,99, ráadásul különböző kötvények vannak, más más névértékkel.. de mindegy, úgy néz ki tényleg megéri transzfer-elni a kincstárba, mert van valamennyi banki költség, de úgy tudom nem túl magas, viszont a kincstár jobban vált vissza és magánszemélynek ingyenesen utal.
2022. máj. 3. 16:13
 10/14 A kérdező kommentje:
#8-as, pont ez az, hogy KH banknál valahogy ez nem látszik.. lehet csak hibásan írják ki, de a névértékhajlamos lefelé menni nem fel..
2022. máj. 3. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!