Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért lett ekkora nép betegség...

Miért lett ekkora nép betegség, hogy szinte mindent csak hitelre vesznek az emberek?

Figyelt kérdés

Nagy szüleink, vagy a szüleink idejében nem volt ez így. Ha volt pénze valakinek akkor meg vette, ha meg nem akkor megy gyűjtött rá. Régebben kevesen vettek fel hiteleket.

Most meg ott tartunk hogy mindent hitelre vesznek nagyon sokan.

Mindig van más meg oldás, és nem kellene akkora hiteleket fel venni, hogy az ember élete végéig fizesse, ha vissza tudja fizetni egyáltalán.

Képtelenség ennyire előre tervezni, hogy 20-30 éven keresztül kell fizetni-e a hitelt, ez alatt bármi történhet. El veszíti a munkahelyét, vagy hosszabb időre táppénzre kerül, és nem tudja fizetni.

Mi értelme ennek? Saját magát sanyargatja az ember.



#hitel #anno és most
2022. máj. 3. 11:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Én azért vettem hitelre pl autót, pedig van rá pénz, mert biztonságot ad, hogy az a 4 milla maradt a bankban.
2022. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

A nagyszuleid/szuleid a penzugyi ismeretek szintjen kb veled kezet foghattak volna. Azert is nem tudsz semmit a vilagrol mert mar ok se tudtak... Persze akik akkoriban hitelt vettek fel azok most multi milliardos billiardosok...


Ugyanez van most is, akik hitelt vesznek fel okosan, esszel azok sokkal jobban haladnak mint akik nem.


A hitel csak egy penzugyi eszkoz... Nem kell tulgondolni. Tok egyszeru, ha a bank penzet felhasznalva tobb penzt tudsz letrehozni/megsporolni mint amennyit pluszba fizetned kell a bankba akkor nyersz vele, ha nem akkor nem

2022. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Ingatlan esetében szerinted mi az alternatíva? Albérlet mellett mire összespórolom egy családi ház árát, 60 éves leszek.
2022. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

2:

Ha befektetési célból veszel fel hitelt, az tőkeáttétes kereskedés, aminek meg vannak a kockázatai, rossz esetben a teljes tőkédet bukhatod. Nem való átrlagembernek, akinek sem a tudása, sem az ideje nincs meg ahhoz, hogy ezzel foglalkozzon.


Az, hogy kb. 2013 óta olyan világot élünk, ahol a hitelek kamata alacsonyabb, mint a lakossági állampapíroké, illetve a lakások amortizációval csökkentet bérleti díj hozamáé, az egy abnormális időszak, nem lesz így örökké.


De kérdező elsősorban nem a befektetési hitelekre gondolt.

2022. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

3:

"Albérlet mellett mire összespórolom egy családi ház árát, 60 éves leszek."


Ha ez tényleg így van, akkor vags a hitelt sem tudod kifizetni 10 vagy 20 éves futamidővel, vagy csak akkor tudod megúzni a nadrágyzíjat, ha kénytelen vagy fizetni.

2022. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Kommunizmus mond valamit?
2022. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Uzsorás 100 meg 200 éve is volt már.
2022. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes kérdés. Egyszer kifakadtam és bár semmi közöm hozzá, megkérdeztem a beosztott munkavállalóimat, hogy mi értelme van fizetési előleget felvenni bármire is, ha egyszer össze is gyűjthetnék azt a pénzt?! (Nálunk lehetőség van arra a cégnél, hogy max 2 havi bért felvegyen az ember előlegként. Maximum 6 hónap alatt kell "törleszteni".) A fizikai állományban vannak olyan arcok, akik ezt ki is maxolják, amint letelik az első törlesztése, már igényli is a következőt. Más a pszichológiája, oké.

Éltem Amerikában 2 évig. Ott nem is vagy ember, ha nincs hiteled. Áruhiteled minimum kettő, autó hitel/lízing az teljesen alap, az sem baj, ha több autóra, a hitelkártyákról meg ugye ne is beszéljünk. Na most lehet azt mondani, hogy az emberi baromság határtalan, de érdemes amúgy elgondolkozni az ő nézőpontjukon, életfelfogásukon is, ami szerintem nem feltétlenül olyan negatív, mint amilyennek kívülről kinéz. Ők a mának élnek. Vágynak valamire, megveszik hitelre és élvezik az életüket azzal együtt. Nálunk az életfelfogás az, hogy összekuporgatom, tartogatom, övet szorítok és majd ha meglesz, akkor kifizetem és utána élek boldogan a termékemmel együtt, amit végre meg tudtam venni. Szerintem nem érdemes vitatkozni azon, hogy melyik életfelfogás a jobb. Más.

2022. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

"Képtelenség ennyire előre tervezni, hogy 20-30 éven keresztül kell fizetni-e a hitelt, ez alatt bármi történhet. El veszíti a munkahelyét, vagy hosszabb időre táppénzre kerül, és nem tudja fizetni."

Ekkora futamidő általában lakáshiteleknél van. Szóval ugye ne vegyem fel a hitelt, mert nem látok előre 20-30 évre. Jó. És akkor az albérletet hogy fizetem mégegyszer ennyi ideig? Hisz nem látok előre, bármi történhet, elveszíthetem a munkám, táppénz stb. Ugyanúgy az albérletet se tudod fizetni ilyen helyzetben, mint a hitelt, csak a bank előbb fog veled egyezkedni haladékról, mint a tulaj. Ja, amúgy a törlesztők gyakran alacsonyabbak a lakbérnél, szóval tartalékod is több lehet ilyen esetekre.


"Ha ez tényleg így van, akkor vags a hitelt sem tudod kifizetni 10 vagy 20 éves futamidővel, vagy csak akkor tudod megúzni a nadrágyzíjat, ha kénytelen vagy fizetni"

Az megvan, hogy mire eltelik 20 év, amikor törlesztés helyett gyűjtögettél, ugyanaz a lakás vagy ház 3x annyiba fog kerülni, tehát nem tudod megvenni, hiaba gyűjtötted össze a 20 évvel korábbi értékét? Ha megveszed hitelre, befixálod az árát.

2022. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az átkosban személyi kölcsön és áruhitel nem nagyon volt. Ház vásárlásra adtak hitelt, amit mindenki csak OTP-nek hívott (mert akkor az OTP volt az egyetlen bank). Eleve áru az nem sok volt, nem úgy, mint most. Akkoriban viszont lehetett tudni, hogy 20 év múlva is lesz munkahelyed.

Maga a hitel nem az ördögtől való, mert saját ingatlant anélkül aligha veszel.

Teljesen elutasítani a hitelt tehát balgaság. Viszont nem mindegy, hogy mire, mennyit és mennyi időre veszel fel!


Három dologra érdemes hitelt felvenni: saját lakásra, tanulásra és vállalkozásra. Előbbi hitel nélkül esélytelen, utóbbi kettő befektetés, ami vissza tudja hozni a hitel árát.

Amire megérheti hitelt felvenni: autó (ha reális és nem a szükségesnél ötször nagyobb kategória), hitelkiváltás (egy rosszabb hitelt egy jobbra cserélni)

Amire pedig baromság a hitel: áruvásárlás, nyaralás (ha nem tudod egyben kifizetni, akkor NEM engedheted meg magadnak!)


Egyébként az átlag Magyar pénzügyileg teljesen analfabéta.

2022. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!