Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PMÁP-nál a tőkésítás hogy zajlik?

PMÁP-nál a tőkésítás hogy zajlik?

Figyelt kérdés
MÁP+ esetében a kamatot automatikusan hozzácsapják a tőkéhez. PMÁP esetében is így van, vagy kamatfizetéskor kell nekem megmondani hova tegye? Lekötésnél bankszámlára visszautalást választottam, de ha jól tudom ez csak az 5-6 éves lejárat utáni visszautalásnál van figyelembe véve.
2022. ápr. 19. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell a kamatot újra befektetned. Ha a bankszámlára visszautalást választottad, akkor a kamat is a bankszámpára lesz visszautalva. Ha vissza akarod fektetni, akkor célszerűbb az államkincstári pénzszámlára kerülést érdemes választani, és abból vehetsz bármilyen állampapírt, pl. aktuális pmápot, de az későbbi lejáratú lesz, mint az eredeti. De vehetsz rajta mást is, pl. MÁP+ -t, 1mápot, diszkont kincstárjegyet, stb., stb.
2022. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor ugyan abba a PMÁP-ba már nem is lehet visszafektetni a kamatot?
2022. ápr. 19. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert addigra új sorozatot lehet kapni.
2022. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!