Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy évre milyen állampapírt...

Egy évre milyen állampapírt vegyek?

Figyelt kérdés
A héten lejárt pár kötvényem. A pénzre kb egy év múlva szükségem lesz, ezért nem raknám PMÁP vagy MÁP+ba. Egy évre most melyik papír a legkedvezőbb? Jól látom, hogy a Diszkont Kincstárjegy a legjobb 5,71% EHM-mel? Vagy visszaváltási költséggel is jobb a PMÁP?

2022. márc. 29. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
En a helyedben euro alapu allampapirt vennek. Kissebb a kamat, de most vagy hagyjak hogy az euro elszalljon vagy jon a 10 szazalekos bubor amitol meg a gazdasag all bele a foldbe.
2022. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán berakod PMÁP-ba és egy év múlva felbontod. Még így is az a legkedvezőbb most.
2022. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A DKJ esetében nekem kérdéses, hogy minek minősül a hozam. Szerintem nem kamat hanem árfolyamnyereség, és így lehet hogy adókötelezettség terheli. Ennek érdemes lehet utána nézni, és annak alapján számolni.


A MÁP +-nál egy évre szinte minden jobb. Ha a visszaváltási/eladási feltételek nem változnak addig, akkor a PMÁP is jobb (≈6,6-1%=5,6%). A MÁP+-nál jobb az Egyéves Magyar Állampapír is (4,25%), vagy a Kincstári Takarékjegy (4,5%) ami bármikor ingyen visszaváltható.

2022. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A bank360 szerint a DKJ is kamatadómentes: [link]

A PMÁP-nál a visszaváltási feltételeket változtatták már korábban, csak emiatt tartok, amúgy az 1% visszaváltás valóban teljesen renben van.

2022. márc. 29. 20:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Papíron az 5 éves PMÁP a legjobb, de... Ugye most az van, hogy bármikor vissza tudod váltani, csak 1% felárral. Viszont ha ezt egyoldalúan módosítják, és csak futamidő végén tudod visszaváltani, akkor egyből más a leányzó fekvése. Bár nekem azt mondták erre az OTP-ben, hogy a már megvásárolt állampapír feltételeit nem módosíthatják, de tudjuk, hogy néha különbség lehet a valóság és az elmélet között. Én ezért vettem pont nagyobbrészt 1 éves állampapírt a kisebb hozama ellenére, mert szeretnék előbb-utóbb ingatlant vásárolni, és nem akarom, hogy egy tollvonással elintézzék nekem, hogy az összes pénzem bent álljon 5 évig. Megéri az az 1-200 ezres bukta éves szinten, hogy ha kelleni fog a pénz rövid időn belül, akkor a 60%-a így is, úgy is lejár jövő év elején. Ha meg nem kell, majd újra beforgatom...
2022. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös bent tartani nem fogják, mert utána senki se venne állampapírt. MÁP+nál is csak 99,75%-ról 99,50%-ra módosították a visszavásárlást. De még az is fika.
2022. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Valószínűleg igazad van, de én mégis likvidebbnek érzem így.
2022. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es persze az a biztos. Mondjuk nem tudom az éves hogy működik meg mennyi a kamata.
2022. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 4,75% az egyévesnek a kamata. Tudom, hogy ez kevés, és egyébként folyamatosan próbálom átértékelni a fejemben a stratégiámat. Lehet, hogy hamarosan kiveszem (még ha ezzel el is buktam a 3 havi kamatomat, és kb 0-án jövök csak ki), és veszek diszkont kincstárjegyet helyette, ami most 9% körül mozog, ahogy nézem...
2022. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9% ? akkor az több, mint a PMÁP
2022. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!