Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen állampapírt vegyek?

Milyen állampapírt vegyek?

Figyelt kérdés

Kint dolgoztam az EK-ban,félretettem egy kis pénz(600 font)

Valami állampapírt szeretnék venni,holnap tervezem bemenni az Államkincstárba.

Igen tapasztalatlan vagyok a témában,a mai fél délután a netet bújom,tanulok.

Segítene valaki,mit válasszak? Egyáltalán van értelme ennyi pénzzel bemenni?

Euro...,forint...fix...,vagy változó kamatozású papírt nézzek?


2013. jan. 7. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Miert allampapirt? En aranyat szoktam venni, 5g-os kis erme 60ezer forint korul van, az a tuti.
2013. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom...valahogy az a szimpibb.

Az OTP-be a LAJU-ra csak ne vigyem...D.

2013. jan. 7. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Görgess lejjebb...az

< Az első évben 9,5%-os Prémium>kezdetű,

úgy tűnik, ért is hozzá.

2013. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt egy elemző cég oldaláról ollóztam,-igaz,tavaly októberi a cikk.

Mivel az infláció a jelenlegi prognózisok szerint a következő években is tartósan magas lesz, az a három inflációkövető kötvény, amely jelenleg elérhető a kincstárnál, jövőre is csúcsbefektetésnek ígérkezik a minimálkockázatú kategóriában. A 2015/K, a 2016/I és a 2017/I kötvény is névértéken kapható, s a középső 3,5, a másik kettő 4 százalékos prémiumot fizet az inflációra. A kamatmegállapításnál a 2016/I-nél az októberben az előző év októberéhez viszonyított inflációt veszik alapul, a másik kettőnél a januárit. A jelenlegi inflációs prognózisok alapján számolva mégis a 2016/I papír fizetheti majd a következő időszakra a nagyobb kamatot, mivel januárig csökkenő lesz az inflációs trend. A 2016/I esetében egészen 2013 novemberéig kitarthat a 9 százalék feletti kamat, a másik két kötvénynél viszont inkább 8,5 százalékkal célszerű számolni, viszont jövő márciustól még egy teljes évig.


Érdemes a várható befektetési időtávot is figyelembe venni a döntésnél. A 2015/K papír futamidejéből már csak 2 év 4 hónap van hátra (és ebből csak az utolsó 1 év kamatát nem lehet még megjósolni), a 2016/I az adott év novemberében, a 2017/I márciusban jár le. Aki lejárat előtt akar megválni a papíroktól, általában 2 százalékos veszteséggel számolhat, az ÁKK jellemzően 98 százalékos árfolyamon vásárolja meg azokat. A prémium államkötvények kamatelőnye a következő hetekben valószínűleg tovább nő a többi lakossági állampapírhoz képest, mivel az utóbbiak kamatát lefelé mozdítja majd a jegybanki kamatcsökkentés-széria.

2013. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!