Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkal lehetséges megegyezni...

Bankkal lehetséges megegyezni arról, hogy engedjék el az adósság nagy részét?

Figyelt kérdés

Apám után kevés vagyont és nagy adósságot örököltem. Tudom, hogy lemondhatok az "örökségről", de az továbbszáll a gyerekeimre, amit inkább elkerülnék. Apámat soha életemben nem láttam, ahogy az álatala felvett hitelekből sem egy forintot. Nem ezt érdemlem, hogy most az egész életem, gyerekeim élete tönkremenjen emiatt.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, mit lehet tenni és milyen eredménnyel zárult? Mert hallottam olyat, hogy egy részét legalábbis elengedte a bank. Olyan összegről van szó, hogy egy életen át fizethetném.



2022. ápr. 12. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vissza is utasítod az örökséget és az menne tovább a gyerekekre, akkor ők is ugyanúgy visszautasíthatják azt (ha 18 év alattiak, akkor pedig a gyámüggyel karöltve utasítható vissza az örökség), ami így továbbszáll a következő örökösre. Ha mindenki kiszáll a buliból, akkor legvégül az államé lesz. Ha akkora nagy a hitelállomány, akkor balgaság lenne nem visszautasítani, hanem bevállalni azt.
2022. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekeid nevében is visszautasítod, ennyi. Gyámügy rá fog bólintani
2022. ápr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
A férjem is örökölt adósságot az apjától, akit 37 éve nem látott. Visszautasította, majd a gyerekei nevében is.
2022. ápr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez ennyire egyszerű lenne? Mi a helyzet a gyerekeim leendő gyerekeivel? Rájuk nem száll?
2022. ápr. 13. 05:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hogy szallna? Meg meg sincsenek sziletve...
2022. ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
#4: Persze, hogy nem, nem Észak-Koreában vagyunk ahol még a meg sem született unokád is büntiben lesz a gulágon, ha csináltál valamit.
2022. ápr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Ugye még nem vetted áa az adósságot?
2022. ápr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is így volt. Apám anno amikor meghalt, elmentünk a hagyatéki tárgyalásra, ott mondták, hogy x összeg a tartozás és hogy milyen ingatlan/ingóságok vannak. Mivel az adóság több,mint kétszer annyi volt, mint az ingóságok/ingatlan értéke, ezért lemondtunk róla. Utána azt hiszem a testvéréhez került, de a lényeg, hogy szépen mindenki lemondott róla, így az államhoz került.
2022. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Remélem még nem vetted át, mert utólag nem lehet visszaadni. Volt már hagyatéki?
2022. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a helyzet a gyerekeim leendő gyerekeivel? Rájuk nem száll?"


Csak az elhunyt halálakor élő ember tud örökölni.

2022. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!