Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befektetési forma 2022-ben 5...

Befektetési forma 2022-ben 5 évre fiatalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném valamilyen befektetésben tartani a pénzem. 24 éves vagyok, 5 millió forintról lenne szó, eddig csak állt a számlámon, viszont ennek sok értelme nincs, a magas infláció miatt folyamatosan értéktelenedik el. Lakás sajnos esélytelen vásárolnom belőle, pedig az lenne a végső cél. Prémium Magyar Állampapíron gondolkodom, csak ahhoz 5 évre el kell "köteleznem" magam, és nem tudom, hogy mi lesz ebben az országban 5 éven belül a mostani helyzetben (magas euró árfolyam és államadósság, hamarosan begyűrűző üzemanyagárak, háborús helyzet a szomszédban, meg úgy en bloc a megdrágult élet).


Ti jó ötletnek tartjátok? Laikus "befektetőként" akarom a PMÁP-ot választani, ilyen embereknek ajánlják elsősorban. Más opció is érdekel, de vannak, amelyek nekem idegenek, mégha tudom is, hogy nagy potenciál van bennük (pl.: bitcoin). Akármennyire is hülyén hangozhat, ezenkívül tartom a pénzem pl. Simson kismotorokban is, mert brutális áruk van. Tehát más alternatív befektetési forma is érdekel.


Köszönöm szépen előre a pozitív, vagy a negatív, de építő jellegű kommenteket.


Szép napot Nektek!



2022. ápr. 10. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Bitcoin megveszed es tartod
2022. ápr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Én most 28 vagyok, először 19-20 évesen lett spórolt pénzem amit nem akartam elverni. Én is PMÁP-ot vettem, emlékszem először 2013-ban. De pár éve 24 évesen is tettem oda pénzt. Az utóbbi időben már vegyesen PMÁP-ba és MÁP+ -ba is.


Erre jó, hogy legalább kamatozik valamit.

2022. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%

60-40 Kotveny/Reszveny portfolio


Azon belul

35% Hazai blue chip reszvenyek

50% USA reszvenyek

15% EU reszvenyek


50% PEMAP allampapir

50% PMAP allampapir


5 evig ra sem nezel. Nincs mit

2022. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, tehát preferált még mindig a PMAP, szóval emellett teszem le a voksom én is! Mindenkinek ment a zöld pipa.
2022. ápr. 10. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
PMÁP-nak 1% a visszaváltási díja most, a kamat 6,6%, szóval akkor is megéri, ha 1 év után vennéd ki.
2022. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 5., köszönöm a Te válaszod is! Ez lesz az én pályám!
2022. ápr. 10. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!