Mit tudnánk csinálni?

Figyelt kérdés
Meguntuk, hogy albérletben lakunk és szeretnénk saját házat/lakást. Én gyesen vagyok itthon, így én semmit sem kapok a bankttól. A férjem netto 750.000-et keres és még így sem. Valakinek valami ötlet, hogy egy fiatal kisgyermekes házaspár, hogy tudná ezt megoldani? (Babaváró, CSOK stb. nélkül, gyereket pénz miatt nem szülök)
2022. ápr. 4. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez kamu. Nettó 750-re piros szőnyeget raknak a lábad elé, csak tőlük vedd fel a hitelt.
2022. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha zéró önerőd van, úgy lehet nehéz.
2022. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megkeresnék egy hitelügynököt és megkérdezném őt, hogy milyen lehetőségeim vannak Ő a banktól kapja a jutalékot, szóval neked ez ingyen van.
2022. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora jövedelemre egy jó környéken a minimális önerővel is adnak. Ha nem kaptok akkor meg kéne kukucskálni a khr adatokat
2022. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a meglévő gyerekre nyugodtan felveheted a csokot, az jár
2022. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1: nem nem kamu. Nincs önerőnk, a mostani árak miatt legalább 50-60 millió forintot kellene felvennünk, ahhoz legalább 12 millió önerőre van szükség.
2022. ápr. 4. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha nincs önerőtök, akkor mit szeretnétek? A bankot jogszabály kötelezi arra, hogy minimum 20% önerőt kérjen.


Ha nem akarsz gyűjtögetni, akkor meg szaporodni kell és ad az állam pénzt.

2022. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Mit szeretnének? Kacsalábon forgó palotát medencével elit környéken. Minimum.


Mondjuk aki 750-ből nem tudott félretenni semmit az magára vessen.

2022. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Nettó 750 ből nincs önerő?😂😂😂 Akkor mégis mit akartok?
2022. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Ekkora nettóból miért nincs önerő?


Első körben alaposan rendet kellene tenni a fejetekben és bővel lejjebb kellen adni az igényelből.


Második körben meg kell próbálni a lehető legtöbbet félretenni, azaz kipróbálni, mennyi pénzből tdtok úgy megélni, ha beosztóan éltek.


3 körben el kell kezdeni kisebb értékű lakásokat keresni, amihez minimum önerőt össze tudjátok rakni, ami az ingatlan értékének a 20%-a.


Megoldás lehetne az is, ha a férjed jövedelmére alapozva személyi kölcsönt vesztek fel, ami később felhasználható lenne önerőnek, de szerintem ez a Ti pénzügyi hozzáállástokok miatt öngyilkosság, hiszen ha ennyi bevételből nem tudtok jelentős összeget havonta félrerakni, akkor a személyi kölcsön és a lakáshitel törlesztője együtt már alapból túlvállalást jelentene.

2022. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!