Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankba vagy ATM-be felvenni...

Bankba vagy ATM-be felvenni pénzt ugyanannyiba kerül?

Figyelt kérdés

Erste bank számlámról akarnék felvenni ~2 milliót , de amit neten találtam az az, hogy ezért kb fizethetek 30 ezret, ez vicc?


ATM-et írtak ott, ha bemegyek bankfiókba ott is így levonnak?


2022. márc. 25. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem, atm olcsobb
2022. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt nem akarom elhinni ne haragudj! Miért lenne olcsóbb ATM mint a bankfiók?
2022. márc. 25. 21:32
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert az atm önkiszolgáló, a bankban meg fizetni kell az alkalmazottat és a rezsit. A hirdetményben megtalálod a pontos díjakat, minden banknál olcsóbb atm-ből pénzt felvenni, mint bankfiókban.
2022. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem, és azt jól olvastam, hogy van 500 ft alapdíj és még 1% meg valami 0,3 % , kvázi ha én felveszek 2 millót a SAJÁT pénzemből akkor közel 30 ezret fizetek érte?
2022. márc. 25. 21:39
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Bizony lehetséges.
2022. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos a bankfiókból történő felvétel a legdrágább.
2022. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez rablás , semmit nem kamatozik ott a pénzem ha utalok levonnak ha kiakarok venni extrémen levonnak mi a fene értelme van ennek azon kivül hogy nem a párnába van bevarrva a pénz ?
2022. márc. 26. 08:16
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Havonta felveszed az ingyenes 150ezret, aztán bevarrod a párnába. :)

Amúgy CIBnél például 2milliót ATM-ből kb 5000Ft-ért fel tudok venni. Az se olyan olcsó, de legalább nem 30, mint egyes rablóbankoknál.


Egyébként meg nem kötelező a számlán tartani a pénzt. Nekem pár százezer van a számlámon, a többi állampapírban vagy más befektetésben.


Mivel a fizetésemet utalással kapom, így nem az a kérdés, hogy miért tettem be, hanem az már ígyis-úgyis a számlán van, az a kérdés miért érné meg kivenni.

Amíg a számlán van, egyrészt nagyobb biztonságban van, másrészt tudom befektetések között mozgatni. Úgyhogy nekem így kényelmes.

2022. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De miért von le a bank azért több tízezret hogy én a saját pénzemet kiveszem? Nem aljasság ez?
2022. márc. 26. 08:27
 10/20 anonim ***** válasza:

#9 - A megoldás az, hogy átmész egy másik bankhoz.

Amíg levonnak több tízezret és mindenki tűri, addig tovább fogják csinálni.


Egyébként tegyük hozzá, hogy az állam is ludas a dologban. Kp felvételre 0,6% a tranzakciós illeték.

2 milliónál 12ezer megy állambácsihoz. Ha eltörölnék a lakossági tranzakciós illetéket máris egy 10-essel olcsóbb lenne az erste is nagy eséllyel.

2022. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!