Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most ezt csak én érzem rossz...

Most ezt csak én érzem rossz ötletnek?

Figyelt kérdés
Anyám szerint simán rendben van ha 20-30 millió forint lakás hitelt felveszünk mert hogy ők is régen nehezen kezdték. Most őszintén úgy érzem ő marha könnyen beszél ilyeneket miközben teljesen más világot élünk már.
2022. márc. 25. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hitel nem ördögtől való dolog. Ha valaki okosan vesz fel hitelt, akkor lehet előrelépni vele. A 20-30 millió forintos hitel az kevés infó, nem mindegy, hogy 5 vagy 30 évre veszed fel, nem mindegy, hogy 200 vagy 1.200 ezer forint a havi nettód, nem mindegy mennyi önerőd van, milyen egyéb kiadások, stb stb.
2022. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hitelnek ott van fedezetként a lakás. Beleraksz 10 milliót, felveszel 20-at, van egy 30 milliós lakásod.

Ha beüt a gebasz, akkor eladod kifizeted a hitelt, és kb ugyanott vagy, mint előtte.

Nem az történik, hogy felveszed a 20 millát, huss elmegy aztán életed végégig tart mire visszafizeted. Ott a lakás, amit bármikor eladhatsz, bank megkapja a pénzét, te meg visszakapod az önerőd többé-kevésbé.


Igen vannak kockázatok, hogy pl a 30 milliós lakást csak 25-ért tudod eladni.

Ha az első 3-5 évben tudod fizetni a hitelt, akkor olyan nagyot nem tudsz már bukni rajta.

Amivel lehet csökkenteni a kockázatot:

Nem vállaljátok túl a hitelt. Max a fizetés harmada legyen.

10 vagy 20 éves fix kamatra veszitek fel.

Legyen valamennyi tartalék pénz, hogy abból tudjátok fizetni a hitelt, ha kell.


Ha okosan csinálod, akkor nem olyan borzasztó az a 20-30 milliós hitel.

Még motiválhat is, hogy többet keress és előbb letudd.

2022. márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet mindenkire rábeszélni. Van aki ezen kattog folyamatosan, más meg vígan jár kel 30 millás 20 évre felvett hitellel a nyakában. Ezt neked kell eldöntened, te melyik típus vagy. Sajnos van akinek a mentális egészségére rámegy ez. Tényleg az a legjobb, ha a saját helyzeted alapján döntesz. Ha számodra az biztosabb, hogy majd csak akkor veszel fel hitelt ha már csak 50% vagy még kevesebb kell, akkor nem kell emiatt rosszul érezned magad.
2022. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szerintem minden hitelfelvételt alaposan át kell gondolni, nem csak arra figyelni hogy most tudod-e fizetni a törlesztőt, hanem arra is, hogy ha neadjisten történik valami előre nem látott rossz, akkor is menni fog-e a tartalékokból
2022. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!