Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen számlát kell nyitnom...

Milyen számlát kell nyitnom az államkincstárnál, ha PMÁP-ot akarok venni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 22. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Értékpapír számlát. Itt mindent leírnak, amire szükséged lesz:

[link]

2022. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. Az éves kamatot azt kitudom majd venni a MÁKtól évente?
2022. márc. 22. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kamatfizetésnél meg tudod mondani, hogy mi legyen a kifizetett pénzzel. Maradhat az értékpapírszámlán, mint "szabad pénz", mondhatod, hogy fektessék be újra, vagy kiutalhatod egy külső számlára.

Alapértelmezésként a pénz az értékpapírszámlán marad. Ebből tudsz újabb papírokat venni, vagy kiutalhatod magadnak később.

Újrabefektetés esetén ugyanolyan típusú papírt vesznek belőle, mint ami a kamatot fizette, de az éppen aktuális sorozatot. Tehát ilyen esetben a kamatból vett papír pl. később jár majd le, mint az "eredeti darabok".

2022. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. És készpénzben ki tudom venni? mennyi a tranzakciós illeték?
2022. márc. 23. 07:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudod venni készpénzben is, de hidd el, nem akarod készpénzben kivenni. :)


Amennyire tudom, illeték nincs, macera viszont van vele gazdagon.

Készpénzben csak bizonyos irodákban tudod kivenni a pénzt, konkrétan a megyei Állampénztári Irodákban, ami szinte biztos, hogy nem a közeledben lesz. Egy nappal előre (vagy két nappal, ha 500e felett akarsz felvenni vidéken, vagy 1M felett Budapesten) be kell jelentened, és nyilván min. 3 papírt ki kell tölteni hozzá. Itt tudod megnézni a feltételeket: [link]

2022. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát pont Szegeden lakok, úgyhogy van itt iroda. De akkor inkább maradok a MÁP+nál (nyomtatott) ott nincsenek ilyen gondok. Beviszem, perkálnak és viszlát.
2022. márc. 23. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A MÁP+ annyira nem éri meg, 4,95% hozama van, az infláció pedig 8,3%-nál tart, tehát reálértéken bukni fogsz vele.

Nem tudom, miért akarod _mindenáron_ kikerülni a bankokat, de ebben az esetben érdemes lenne meggondolni, hogy PMÁP-ot veszel, és inkább bevállalod a készpénzkifizetéses macerát. Végül is egy évben egyszer ki lehet bírni, viszont nem leszel (akkora) bukóban.

2022. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De milyen papírokat kell amúgy kitölteni, ha ki akarom venni a pénzt? Miket fognak kérdezni?
2022. márc. 23. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz, ha bemész, és megkérdezed őket.

Szabályzat ide vagy oda, azt gondolom, hogy a mindenféle papírok nagy részét ott kitöltik neked "bemondásra", és neked gyk. csak aláírnod kell. Személyi kelleni fog, ebben biztos vagyok.

2022. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi 9es, sztem is. Majd valamelyik rokonomat beráncigálom magammal, legyen az ő nevére.
2022. márc. 23. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!