Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárláskor mikor kell...

Lakásvásárláskor mikor kell először megkeresni a bankot, hogy én tőlük akarok hitelt felvenni? Hogy néz ki a folyamat vásárláskor?

Figyelt kérdés
Egy olyan banknál szeretnék felvenni hitelt, aminek nem vagyok az ügyfele, mert náluk a(z egyik) legjobbak a kamatok lakáshitelre. 80% önerőm van egyébként és 20% hitelt szeretnék még felvenni. Kérdésem, hogy mikor kell bemennem hozzájuk, hogy én tőlük akarok hitelt felvenni? Amikor már kiválasztottam a lakást? Amikor már odaadtam a foglalót? Ez hogy néz ki?
2022. febr. 8. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű még előtte előzetes hitelbírálatot kérni.
2022. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Foglalót a szerződéskötéskor adod oda.


A bankhoz még a szerződéskötés ELŐTT be kell menni egyeztetni, mert a legtöbb bank megköveteli, hogy legyen beleírva betűre pontosan az ő kb 2-3 soros szövegük az adás-vételi szerződésben.


Szóval legkésőbb akkor, amikor az eladónak a tenyerébe csaptál mehetsz a bankba, hogy tőlük kellene neked X Ft.

2022. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bank függő, mert van olyan hogy a bank nem indít hitel bírálatot ha nincs mire (nincs szerződés) és van fordítva is, olyan bank, ahogy fentebb is írjak, aki pedig bele akarja íratni a saját szarját a szerződésbe.


Na ilyenkor van az, hogy egyrészt kérsz a banktól egy hitel előbírálatot, majd kotsz az eladóval egy adásvételi előszerződést (vásárlási szandek nyilatkozat) ezután vissza a bankhoz, hogy akkor mizu és a bank szól, hogyan tovább…

2022. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy akkor is abban a bankban lesz a legjobb a kamat, amikor megtalálod a kiválasztott lakást? Keress egy független hitelközvetítőt és vele egyeztesd a részleteket már most és majd akkor is, ha megvan a kiválasztott lakás, ő midenben tud segíteni, a bankválasztásban és a folyamatokban is.
2022. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


4. Fennáll pár speciális körülmény, olyan bank kell, amelyik 75 éves lejáratkori korig hitelez és ilyenből 2-3 bank van, közülük az egyiknek sokkal jobbak a kamatai, mint a többinek.

2022. febr. 8. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, abban a 2-3 bankban is változnak a kamatok és léteznek partner kedvezmények is.
2022. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!