Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MAP+ - bol PMAP-ba! Szerintete...

MAP+ - bol PMAP-ba! Szerintetek most jobban jarnek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig ketszer is vettem MAP+-bol mindkettot 5 eves futamidore, ezzel kapcsolatban erdeklodnek, szerintetek is megerne-e visszavaltani es a jelenlegi jobb kamatozas miatt attenni PMAP-ba?

1. eloszor 2019-ben vettem MAP+t. Mivel mar csak 2 ev van ebbol hatra, igy szerintetek ezt mar akkor hagyjam ugy ahogy van vagy vegyek PMAP-ot helyette?

2. tavaly vettem szinten magasabb osszegert MAP+-t. Tehat eddig csak 4 %-ot kamatozott. Viszont a mostani 6.60% kamat mellett szerinetek is bontsam inkabb fel es vegyek 5 evre PMAP-ot?


Mindkettot Kincstarbol vettem kozvetlenul, igy ha jol tudom 99.75% visszavaltasi arfolyamon valtanak vissza.


Tudom, senki nem idojos, de azt hallottam, meg a legovatosabb elorejelzesek szerint is 6% koruli lesz az inflacio az elokvetkezo 1-2 evben legalabb.

Szerintetek mit tegyek?



2022. márc. 16. 13:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szia! A PMAP mellett dontottem, ahogy hallom az inflacio tovabbi emelkedese varhato, ugyhogy Remelem nem banom meg, hogy attettem mindet! Amibol mar csak par ev van hatra, azt hagyom MAPban. Es amit most ujonnan befektetek, azokbol is PMAPot veszek mindjart. Arra kell vigyazni, mar csak idoaranyos a kamat es 6 ev!!
2022. ápr. 2. 10:57
 12/17 anonim ***** válasza:
És nem félsz, hogy valami csel miatt nem férsz hozzá idő előtt a tőkéhez?
2022. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá, hogy az álamnak is meg van kötve a keze. Egy nagyon durva húzással annyira meginogna a bizalom a befektetőkben, hogy az állam nem tudná újrafinanszírozni az államadósságot, szinte senki sem venne állampapírt. Ettől függetlenül elképzelhető olyan finomhangolás, ami megdrágítja a befektetett összeg idő előtti felvételét.
2022. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ismet a segitsegeteket kerem: sok helyen olvasom, hogy most meg annak is megeri MAP PLUSZ-bol PMAP-ra valtani, aki meg a kezdetek kezdeten vett aszuperallampapirbol. Raadasul a visszavaltas magadabb koltsegeit figyelembe veve is megeri! Ti szerintetek is?
2022. máj. 14. 20:33
 15/17 anonim ***** válasza:
PMAP többet tejel.
2022. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
PMAP többet hoz, mint a MÁP +.
2022. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2022. máj. 14. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!