Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MAP+ - bol PMAP-ba! Szerintete...

MAP+ - bol PMAP-ba! Szerintetek most jobban jarnek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig ketszer is vettem MAP+-bol mindkettot 5 eves futamidore, ezzel kapcsolatban erdeklodnek, szerintetek is megerne-e visszavaltani es a jelenlegi jobb kamatozas miatt attenni PMAP-ba?

1. eloszor 2019-ben vettem MAP+t. Mivel mar csak 2 ev van ebbol hatra, igy szerintetek ezt mar akkor hagyjam ugy ahogy van vagy vegyek PMAP-ot helyette?

2. tavaly vettem szinten magasabb osszegert MAP+-t. Tehat eddig csak 4 %-ot kamatozott. Viszont a mostani 6.60% kamat mellett szerinetek is bontsam inkabb fel es vegyek 5 evre PMAP-ot?


Mindkettot Kincstarbol vettem kozvetlenul, igy ha jol tudom 99.75% visszavaltasi arfolyamon valtanak vissza.


Tudom, senki nem idojos, de azt hallottam, meg a legovatosabb elorejelzesek szerint is 6% koruli lesz az inflacio az elokvetkezo 1-2 evben legalabb.

Szerintetek mit tegyek?



2022. márc. 16. 13:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
illetve kerlek, azt is irjatok meg, hogy ha visszavaltanatok, akkor 3 vagy 5 eves PMAP-ot vennetek. Koszoom.
2022. márc. 16. 13:46
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen jól látod.

1. Talán kicsit jobb lenne átrakni, de én is inkább megtartanám mostmár, olyan sokat nem nyernél rajta.


2. Igen az újakat megéri átcserélni szerintem.

Meglepődnék, ha 4% alá beesne az infláció.


Csak az 5évest venném. Magasabb kamat, és visszaváltani ugyanannyiba kerül mindig a 3 és 5 évest.

2022. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

koszi!

Viszont van egy kis valtozas - mar nem lehet 5 eves PMAP-ot venni, most csekkoltam a Kincstarral, 6 eves van mar!

2022. márc. 16. 17:00
 4/17 anonim ***** válasza:
A következő két évben biztosan jobb lesz a PMÁP. Idén a 6,6% időarányos része, de jövőre sem lesz rosszabb szerintem. Utána ki tudja. Én a hosszú időtávban és a lejárat előtti eladás feltételeiben látok némi kockázatot. Ki tudja milyen árfolyamot jegyez majd a MÁK két év múlva ha el akarnád adni.
2022. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Koszi! Nem, 5 evig nem lesz ra szuksegem. De ha jol tudom, az is lehet opcio, hogy csak egy reszet ‘bontom fel’ a MAP+ nak, es csak egy reszet teszem at PEMAP-ba… jol tudom, ugye?
2022. márc. 16. 19:52
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem adtam még el webkincstárban MÁP pluszt, de ha felkínálja a rendszer hogy mennyit akarsz visszaváltani belőle, akkor gondolom lehet csak egy részét is. Ki tudod próbálni anélkül hogy jóváhagynád a tranzakciót. A nyomdai formánál csak a teljes címletet tudod visszaváltani a postán.
2022. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Rövidtávra vannak egyéb jó lehetőségek is, de még mindig a PMÁP tűnik a legjobbnak.


[link]

2022. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Wow, ez nagyon erdekes cikk amit belinkeltel! Raadasul a legaktualisabb. Elso lepesem lesz holnap attenni PMAPba MAP-bol!
2022. márc. 16. 23:01
 9/17 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudjatok, meddig lehet meg megvenni a 6,6%-os kondicioval? Egesz evben vagy csak par hetig/honapig?
2022. márc. 17. 01:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél kérdező?
2022. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!