Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tőzsdén limitáras megbízást...

Ha tőzsdén limitáras megbízást adtok, hogyan határozzátok meg az árat?

Figyelt kérdés
Szeretnétek gyorsan kereskedni és a piaci ár közelébe lőtök vagy hosszútávon vártok, mi a stratégia? Számoltok belső értéket vagy technikai elemzéssel határoztok meg célárat?

2022. márc. 15. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a tőzsdére befektetni járok ezért nem nagyon adok limit megbízást. Mikor megveszek valamit általában a fundamentumait nézem elsősorban. Osztalék, p/e, payout stb stb. Chartot is megnéznem természetesen. Ha ezután a vétel mellett döntök akkor piaci áron veszem meg mert hosszú távra tervezek vele. Ha "várolistás" egy részvény akkor azt figyelgetem és ha olyan az ára akkor veszem. Esetek 90%ban amcsi részvényt veszek.
2022. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En szoktam limit aron venni, kinezek valamit, pld bitcoin 38000-en van abban a pillanatban akkor mindig ala rakom, 37200ra vagy ha nagyon kell akkor 37500-ra, ekkora kilengesek siman vannak ebben a termekben es többször jon be mint nem.


Az elemzesre meg csak annyit tudok mondani, hogy nalam okosabbak ugyesebbek jobbak megcsinaljak

2022. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bitcoinnál hogy néz ki egy fundamentális elemzés? Ott mi a belső érték?
2022. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat, en a hashratet tekintem fundamentumnak meg a heti blokk telitettseget a heti mozgatott volumen függvénye. Mivel a hashrate osszefugg azzal hogy mekkora infrastrukturat raknak a banyaszat moge a blokk telitettseg meg kb megmutatja mennyire mozgassak a kriptojukat. Amikor a hatalmas emelkedesek vannak az arban en ugy lattam a blokkok csurig telnek. Ezen kivul az aktualis setiment is befolyasolja a velemenyem, az aktualis vilag tozsdei allapot illetve a fed dontesei is.


En ezek alapjan fektek bitcoinba, eddig kiemelkedoen jol hozott.


Pld most a strategiam az hogy fomc meetingig es kamatlab emelesig kivarok aztan megint bevasarolok.

2022. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!