Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért várják az ingatlan piac...

Miért várják az ingatlan piac csökkenését egyesek?

Figyelt kérdés
Jó tudom miért, mert akkor olcsóbban tudnak lakást venni. De ahogy elnézem őket még mindig abban reménykednek, hogy az 50 milliós lakás, majd megint 10 millió lesz, mint régen. Otthon ül ismerősöm is, és állandóan azon kesereg, hogy mikor esnek az árak, majd ő akkor belép. 2008 óta várja, amikor kp-ra nem vett panellakást, mert nem érte meg 8 milláért. Ami most 37. Ez csak egy pl volt.
2022. márc. 11. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Most bizonytalanság van, ilyenkor a nagyobb döntéseket inkább elnapoják az emberek, amíg a nyugalom visszatér. Volt egy cikk nemrég, amiben írtak jó dolgokat a témáról, de ők is csak minimális csökkenéssel számolnak, nem lesz újra töredéke az ár a mostaninak.

[link]

2022. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Mert ha nem várják elismerik, hogy már soha nem lesz rá pénzük.


Az ingatlanok ara nem fog csökkeni. Maximum elinflálódni..

2022. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Van lehetősége az ingatlanpiac esésének, hiszen mesterségesen lett felpumpálva.


Gondolj csak bele, hogy a sok lakashitel kamata mind emelkedni fog. Rengetegen vették fel olyanok, akik nem tudnak többet törleszteni.

Ezekkel a lakasokkal mi lesz?

Előbb utóbb eladják őket.

Ha sokan lesznek így, és csökken közben a vevők száma, az az árak csokkenesehez vezet.


Nem állítom, hogy így lesz, de ez is egy lehetőség.

2022. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt sejtem, hogy ismét komoly válság közeleg. Hogy ennek milyen hatása lesz mondjuk az ingatlanpiacra azt nem tudhatom, de valljuk be egy válság sem arról szól, hogy tömegek öntik a pénzüket az ingatlanokba, hiszen a napi megélhetési gondjaikkal vannak elfoglalva az emberek.

Én mondjuk mostanában egy ingatlan túlhitelezésébe nem ugranék bele, jelentsen ez bárkinek bármit. Nekem pl. túlhitelezésnek számít már lélektanilag az is, ha az ingatlan 50-60%-a hitel és az ne adj isten egy nagyobb értékü ingatlan is az én pénztárcámhoz mérten, a fizetésemet kicentizve.

Azért a 2008 körüli szintekre nem valószínű hogy valaha is visszatérünk.

2022. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Biztosan lehet némi visszaesésre számítani. Nőnek a hitelek, sokan nem fogjak tudni fizetni. Továbbá fog nőni a rezsi is. A gáz ára lehet 2-3szorosára, villanyé is. Kifutnak a támogatások, mint a babaváró vagy a csok.

Válság várható, korabbihoz képest nagyobb. Munkahelyek is fognak megszűnni. Ez mind eredményezi majd, hogy sokan akarnak szabadulni, főleg a nagyobb házakból. Illetve az új építésűeket is inkább eladják majd kisebb haszonnal, anyagárban, csak ne álljon a pénze a kivitelezőnek benne. A kisebb lakások ára szerintem tartani fogja magát. Főleg a felújítottaké, mert újítani évekig nem fogja megérni.

Akinek van most kp-ja annyi lakást érdemest venni, amit ki lehet adni. Az jó befektetés lesz

2022. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!