Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tözsdézés,részvények, kriptova...

Tözsdézés,részvények, kriptovaluta, brókercég csőd, több brókercég egyszerre?

Figyelt kérdés

Megtakarításomat részvényekbe és kriptovalutába is fektetném. A kérdésem az lenne, hogy használhatok-e több brókercéget, ugyanis azt olvastam hogy a brókercég csődje esetén csak 32 millióig kártalanítanak. Ez mire vonatkozik? A részvényekre is vonatkozik, miket megvásároltam vagy csak arra a pénzre ami náluk van a számlán, de még nem vettem belőle részvényt?

Emiatt biztonsági okokból érdemes több brókercégnél befektetni? Meg van olyan hogy nem minden részvény van meg egy brókercégnél..

Mi a véleményetek a következő brókerekről, vagy van tapasztalatok valamelyikükkel:

Random capital

Erste eboreker

CIB ebroker

Concorde

Kbc


Illetve ha kriptovalutába fektetek akkor azt a capital.com-on tehetem meg? (Fontos hogy magyar legyen, mert még csak tanulom az angolt). És itt mi a különbség a tárca és a rendes befektetés között? Ezt külön kell intézni?


Köszi a válaszokat :)

Egyébként előtte természetesen elfogok végezni tanfolyamot is meg utánanézek mindennek, de ezek a kérdések legalább adnak egy képet ami alapján jobban utána tudok járni a dolgoknak.



2022. márc. 7. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
A kriptovalutából minél előbb szállj ki a leírtak alapján. Átverés az egész ahogy van. Velük külön kriptotőzsdén lehet kereskedni aminek a tőzsdéhez semmi köze. Sorra ontják a programozók az értéktelen szemetet, lassan elértéktelenedik mind kivétel nélkül. Bűnszervezetek, csalás, nemzetközi szigorítások, semmi olyat nem hallani róla amiért érdemes lenne beszállni. A többség veszi ki belőle a pénzét. Személy szerint a tőzsdén traderként magam forgatom a pénzem. Az általad leírt cégekben én azért nem bízok mert nem fogják úgymond gőzerővel forgatni a pénzed. Ha akarod hogy tartsa az értékét csak megbízható bizonyított nagy cégek közül szabad választani, gyűjtőformában mint az S&P 500 ajánlott.
2022. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a Random Capital-nél vagyok, TBSZ számlát használok. Teljesen elégedett vagyok velük, az ügyfélszolgálat korrekt, a díjak kedvezőek, egyedul a Netboon rendszer és a hozzá tartozó app gyenge, de a többi előny ellensúlyozza.

Az Erste tavaly megvette a Random Capital-t és pár hónapon belül be fogja olvasztani az Erste Befektetési Zrt.-be. Bízom benne, hogy hosszú távon is maradnak a kedvező díjak. Azt javaslom, hogy amennyiben a Random mellett döntesz, gyorsan nyisd meg az értékpapírszámlád, hogy minél tovább a kedvezőbb díjak vonatkozzanak rád.

2022. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!