Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom a bankszámlán...

Hogyan tudom a bankszámlán lévő pénzt euróra váltani?

Figyelt kérdés
Gimnazista diák vagyok. Suli melletti munkával van kb kétmillió forintom OTP Junior számlán. Hogyan tudom ezt az összeget átváltani euróba, hogy megvédjem magam az erős inflációtól? Minden lehetőség érdekel, egyszerűtől bonyolultig.

2022. márc. 7. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy a gimnáziumban nem tanítanak pénzügyi ismereteket, sem matematikát.


Segítek neked egy egyszerű példával:


1 millió forintért veszel eurót 1:400-as árfolyamon.

Egy év múlva az árfolyam 1:370

A forint infláció 10% évente.


Melyik esetben maradt több pénzed, amikor vettél valutát, vagy amikor nem?


Bónusz kerdes: mekkora az infláció követő állampapír hozama egy év alatt? 🤔

2022. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem akkor kell venni mikor fenn van, köszönöm hogy kioktatsz. Ha netalán visszaesne 370-re, buknék 75000-et. Csodás. De valószínűleg ez nem fog megtörténni, innem már csak gyengülni fog, ergo jobb később váltani mint soha. Kaphatnék egy hozzászólást ami megválaszolja a kérdésemet?
2022. márc. 7. 21:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszed a penzed, koltseggel, majd atvaltod a kpt szinten koltseggel..


Vagy nyitsz egy devizaszamlat, koltseggel es atutalod oda..

2022. márc. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!