Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvegyük-e a a babavárót...

Felvegyük-e a a babavárót erre a célra?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10 hetes terhes vagyok.


Saját házban élünk a férjemmel, amire az összes megtakarított pénzük a vásárlásra és a felújításra folyamatosan ráment, vettünk egy használt autót is.

Magyarán nincs eltéve vész esetére pénzünk. A héttől táppénzen leszek, szóval a bevételünk kevesebb lesz, eddig havi 450 e Ft körül mozgott.

Baba szempontjából csak babakocsit kell venni, ami nagyobb kiadású, többi minden meg van.


Arra gondoltam, hogy felveszünk 2 millió forintot, hogy legyen, ha bármi baj lenne és nem tudnánk miből fedezni. Kamatmentes lenne a baba miatt, a törlesztője 10 évre kb. 17 E ft/hó. És ugye bármikor vissza lehet fizetni.


Szerintetek butaság lenne? Ezt a törlesztőt kényelmesen tudnánk fizetni a baba mellett is, utána pedig megyek vissza dolgozni.


Köszönöm a segítséget!



2022. márc. 7. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Én azt mondom, hogy a 10 milliót kell felvenni és berakni állampapírba. 5 év alatt hoz 2-2,5 milliót, ami talált pénz, utána előtörlesztéssel visszafizetitek a hitelt és kész.
2022. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magas törlesztőt nem szeretnék, mert a havi bevetelunk, így 340 e Ft körül lenne. És ebből majd meg kell élnünk és kihúzni az első két -három évet.
2022. márc. 7. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs rá szükségetek és tutibiztos nem lesz 3 gyerek akkor 10 milliót semmiképpen se. Csak + 10 millió hitel az ember hátán.

Ha nem okoz gondot a 17ezer Ft törlesztő akkor rakjátok félre azt + még annyit amennyi belefér. Nem egyből lesz 2 millió, de legalább nem lesz még egy kolonc a nyakadon.

2022. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Felveszed a kamatmentes hitelt és veszel belőle állampapírt ami fizet évi 6-8% kamatot.


Ez realhozam.


Min gondolkodok még? 🤔


Elkölteni nem éri meg. Azért ne vegyetek fel hitelt.

2022. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Amit èn tennèk: felvennèm a 10 milliót, beraknám állampapírba, 6,6% hozam. Ha megszületik a baba, akkor kamatmentes lesz ès 3 èvre felfüggeszthető a törlesztès.

3 èv múlva lesz 12 milliótok, törlesztitek a 10 milliót, kaptatok ajándèkba 2-t. Vagy ha pl költöznètek van egy baromi jó hiteletek, nem olyanok a kilátások, hogy pár èv múlva ilyen konstrukcióban jussatok pènzhez.


Kockázat: válás, államcsőd, vagy ha butaságra költitek. Ezeket nektek kell mèrlegelnetek.

Ès igen, a hitel teher, de nem maga az ördög, ha èrtelmesen használod.

2022. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

5-ös vagyok, 2 millió hitellel viszont nem bajlódnèk, inkább spórolnèk ahogy javasolták. Ha nem fekteted be, akkor csak megeszi az infláció ès csak veszítesz az egèszen.

10 millió befektetèse esetèn is sokat veszít, csak azt nem te bukod, hanem az állam (tehát minden adófizető).

2022. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Fel kell venni a teljes 10M Ft-ot és állampapírba kell tenni 5 évre, de azonnal kérni kell a 12. hetes terhesség betöltésekor a 3 év szüneteletést, így semennyi törlesztőrészlet nem lenne.

A 3. év végén el lehet dönteni, hogy tudtok-e 2 évig havi 45.000Ft törleszteni, vagy kivesztek pl. 600E Ft-ot és megvan oldva 1 évnyi részlet. A következő évben megint kivesztek ennyit, így gyakorlatilag egy fillért nem kell törleszteni saját pénzből, de a legjobban akkor jártok, ha bent marad pénz állampapírba, mert így a hozam 5 évre 2.735.000Ft, a költség pedig csak 100E Ft a 4. és 5. évben, ami a 2 év állami kezességvállalás díja. A havi részlet nem költség, mert az visszajön az 5. év végén, amikor egyben kaptok megkapjátok a 10M tőkét és 27,35% hozamot.


5 évre 2,6M nyereség szerintem megéri, én biztosan nem mondanék le róla.

2022. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. márc. 8. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!