Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbántátok vagy jó döntés...

Megbántátok vagy jó döntés volt, hogy lakáshitelt vettetek fel?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 07:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

#9 - Már nincs 3%-os hitel ,csak az állami támogatottak. Most 5-6%.

És igen, bánhatod, hogy amikor olcsó volt a hitel kihagytad.


Nembántam meg a hitelt, mert nem vállaltam túl magam. Belefért a fizetésembe és mellette még tudtam félrerakni is. Úgy terveztem, hogy 10 éven belül ha úgy döntök tudom végtörleszteni.


Volt egy folyamatban lévő LTP-m, amiatt is jó volt a hitel, mert így abba nagyobb gond nélkül bele tudtam forgatni. HItel nélkül meg szenvedhettem volna, hogy mi legyen a pénzzel.

2022. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

9. Milyen 2-3% kamatozású hitelek? Adhatnál olyan hitelt nekem is, mert én most készülök lakáshitelt felvenni és 6-7% a THM már a bankoknál. Ami bankot néztem most 6,5% a hitelkamat, de lehet mire oda jutok egy-két hónap múlva már még több lesz.


A kérdésre válaszolva ugye egyébként én most fogok felvenni. Szerencsére 70-80% körüli az önerőm (nem rég jutottam nagyobb összeghez gyorsan és váratlanul) és erre még így azt mondom megéri és jó döntés lesz. De valóban akinek 5-10-15 év volt összerakni az önerőt és aztán még újabb 20 évig fizethetné a fizetése felét-harmadát-negyedét elvivő törlesztőt, annak nem hinném megéri.

2022. márc. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom annyira nm vagyok benne a hitelekben,de volt hogy raneztem regebben es ilyen 20-30m felvetele eleg durva havi torlesztovel jar.

Ma ha akarsz venni egy normlis lakast Pest kornyeken akkor min 45m de inkabb 60M lesz az. Nem tudom kinek van felreteve 50m hogy csak 10et kelljen melle felvenni. Vagy 40m.. akrhogy szamoltuk az emebr kerne a babavarot ami 10m meg mindig tovabbi legalbb 20at fel kel venni,akkoris ha a ket csalad tamogat pl 10-20m ,melle kettotoknek legalbb 20-30m megtakaritas.es akkor talan osszejon egy normlisabb lakas.

En nem vennek meg ilyen 20+ eves lerobbant oskori keglit,hogy aztan meg koltsek ra legalbb 30at ,hogy ugy nezzen ki ahogy kell..

Azt is neztem rokonom felvette a babavarot,hozzadobtak par millat,(videken) vettel egy oskovulet hazat.Most szegenyek majd torlesztik ezt a hitelt aminek nyilvan nem nagy a torlesztoje de torlesztik x even at majd es elnek egy ilyen putriban eletuk vegeig..hat az sem jo.

2022. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Jó döntés volt, ha 3 éve ne léptük volna meg, mostanra cseszhetnénk az önerőnket is, olyan tempóban mentek fel az árak. 14 millió hitelünk van, 78 ezres fix törlesztővel, ami folyamatosan infláfódik elfele. Már most is jóval kevesebbnek érződik, mint mikor elkezdtük fizetni. A ház kb. 2x annyit ér, mint amennyiért vettük (nem mintha el akarnánk adni), ekkora albérlet alsó hangon dupla ennyi lenne havonta, de inkább több.
2022. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a legjobb döntés volt.

100 ezret fizettünk albérletre 2 éve, kost ugyanakkorában lakunk és csak 80 ezer a törlesztő. Azóta a környék albérletei a 120 ezret is meghaladták...

Mi egészséges önerőt gyűjtöttünk és nem vállaltuk túl magunkat. Kezdő lakásnak ez pont jó.

Azóta a 2 év alatt 25ról 33 millióra ment fel az értéke.

2022. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
8: hol vettetek 14 millió alatt lakást ?
2022. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hol írtam, hogy 14 alatt vettünk lakást?
2022. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17: számoltam. a 100 felett fizet a bérlő, azt 100-120e ft közé tettem, mert havi 400e ft-ra nem írnak ennyit, a 150re se, tehát tippeltem hogy kicsit száz felett van, a többi szám meg tény volt mert írtad.


adatok:

100 felett fizet a bérlő

9% a hozama


ez fedi:

havi 118e ftért adjátok ki, 15% szja tehát 100 marad.

1.2 millió évente minek a 9 %a : 13.3 millió forintnak.


Ez alapján kb 14-nek kellene lennie amilyen lakást tudtatok venni mert az tippelve 130e ftig bezárólagosan adható ki, és nagyon jól hoz, nekem lenne még megtakarított pénzem és érdekelt hogy mégis, hogy lehet ilyen hozamot elérni.. Na jó nekem 6% is elég lenne, nem ilyen őrületesen magas.

2022. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Majdnem jók a számaid. 14,9 volt a lakás amúgy, Tatabányán.
2022. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!