Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért mennek olyan sokan kis...

Miért mennek olyan sokan kis bankokhoz a nagyok helyett?

Figyelt kérdés

Eddig a hallottak szerint mindíg volt valami apróság a kisebb bankokkal, sosem értettem miért nem megy simán az OTP-hez valaki.

Emberöltők óta létezik, mégis biztosabb mint valami viszonylag új kis bank. Vagy esetleg van valami nagyobb számlavezetésidíj ami nem szimpatikus?

Tudom, hogy állami garancia van rá ha csődbe megy egy bank, de most olvastam, hogy a sberbank lehúzza a rolót. Volt aki a gyerekváróját ott vette fel és azon ment a rívás. De miért?



2022. márc. 2. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Ki azok az olyan sokan?

Pontosíts.

2022. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert kedvezobbek a feltetelek, normalis ember meg eleve nem tart nagy penzt bankban, igy ha csodbe is megy egy, a bent tartott penzt siman fedezi az allam.

En pl. OTP-tol mentem Raiffeisen-hez, mert utobbinal teljesen ingyenes minden, nem fizetek semmit gyakorlatilag.

2022. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek


Máshogy fogalmazok, nem ismerek nagyon OTP-st.

Ha meg megkérdek valakit erről akkor azért van x banknnál mert a családja már y éve annál van. De ez nem magyarázza meg miért nem mentek már y éve az otp-hez. De a második válaszolónak értem az érvét. Köszönöm a válaszokat

2022. márc. 2. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanazért, mint a kettes válaszoló.
2022. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
59%
a Sberbank egyáltalán nem kis bank, közepes szereplő (volt) a magyar piacon.
2022. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
A pénzügyileg tudatos emberek nem az alapján választanak számlavezető bankot, hogy hol vezeti a családjuk a folyószámláját, hanem azt nézik, hol a legkedvezőbbek a költségek.
2022. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hatodiknak


Teljesen igazad van, ennek ellenére ez egy gyakori felfogásmód. Nem mondom, hogy jó is. Szerintem sem helyes.

2022. márc. 2. 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:
14.04-es, pont ezt a felfogást használják ki a legnagyobb bankok, a csordaszellem nagy úr. A legdrágább bank számlavezetés szempontjából pont az OTP (de hitelek szempontjából is ők legdágábbak, ha nem támogatott hitelről van szó), de mivel ott vezeti a legtöbb ember a számláját, mert család is ot vezeti, ők ezt vígan megtehetik.
2022. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!