Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt felvenni most a Sberban...

Hitelt felvenni most a Sberbanktól?

Figyelt kérdés
Már folyamatban van a hitelem náluk, ami kevesebb, mint 7 millió forint. Ha szerdán már nyitva lesznek van rá esély, hogy nem utasítják el a hitelt ebben a helyzetben? Mivel ők fizetnek nekem, nem én neki és a törlesztést úgy is átveszi valaki, ha csődbe mennek azt gondolom nem veszélyesebb tőlük felvenni, mint más banktól. Vagy ha meg is adnák szerintetek inkább lépjek vissza, mert van olyan kockázat, amire nem gondolok? Gondolom inkább arra van nagyobb esély, hogy nem hiteleznek most egyáltalán. (Nem vagyok ügyfél még, nincs számlám náluk)
2022. márc. 1. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán furcsának találnák sokan a válaszomat, de igen, érdemes, ha ők adják a legjobb ajánlatot.


Hogy miért?

Mert a hitelszerződésben semmi változás nem lesz, akkor sem ha becsődöl egy bank, akkor sem ha nem.

Ha becsődöl, akkor majd a felszámolási eljárás során (évek múlva) eladja a felszámoló egy másik banknak a követelést.


Amíg el nem adja, addig a mostani hitelszámlaszámra kell törlesztened, mihelyt eladta, majd egy másik számlaszámra, mert más lesz a hitelező.

De neked semmi változást nem okoz.


Te nem beraksz pénzt, hanem kapsz.



Amire viszont figyelj, hogy általában a bankok a jobb hitelajánlatokhoz elvárják, hogy náluk vezess folyószámlát is.

Na az már más helyzet, mert azt zárolják csőd esetén és az OBA fog helytállni.


Igaz, hogy (gondolom) kb. 37 000 000 ft-nál többet nem tartanál rajta, tehát úgyis visszakapsz mindent, de szeretnéd-e ezt a macerát?


Ha kell nyitni folyószámlát, akkor azt tanácsolom, hogy legyen mellette egy másik számlád egy másik bankban és a Sberbankos folyószámlára minden hónapban csak annyi pénzt utalj, ami a törlesztéshez kell!


Aztán ha rendeződik a helyzet a Sberbanknál (HA!), akkor használhatod azt elsődleges bankszámlaként is.

2022. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2022. márc. 1. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A sperbank becsődölt. Nem veszel onnan fel semmit.
2022. márc. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már nyílván én is tudom, de a kérdés kiírásakor még ezt nem lehetet tudni.
2022. márc. 2. 09:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!