Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1-et előtörleszteni...

Diákhitel 1-et előtörleszteni két részletben?

Figyelt kérdés

Van egy aktuális egyenlegem, ha ezt 1 vagy max. 2 részletben szeretném előtörleszteni akkor annyi, további teendőm nincs, vagy valami plusz összeget még felszámolnak, kamatos kamatnak a kamata címszó alatt...?


Utólag már bánom hogy felvettem de szerintem ezzel mindenki így van... Fizeti az ember de fogyni nem akar.


Ki akarom váltani babaváróval, mert az egyetlen reális megoldásnak azt látom. Igaz azt is fizetni kell, de legalább fix törlesztős és tudom hogy egyszer - és azt is hogy mikor - vége lesz. Nem úgy mint ennek a sz@rnak.


2022. febr. 21. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Aktualis egyenlegben benne van minden kamat, azt kell visszafizetned. Persze a visszafizetes napjan nezd meg az egyenleget mert addig meg lehet kamatozik.

Amugy diakhitelnel nincs jobb hitel. 2% kamat mikozben 5% az inflacio, azaz realertekben olyan mintha elengednek evente 3%at a hitelnek. Ha ezt ugy akarod babavaroval kivaltani hogy nem lesz gyerek rovid idon belul akkor az jo nagy baromsag.

"de legalább fix törlesztős"

diakhitel torleszto a fizeteseddel aranyos (elso ket evben minimalberrel). raadasul nem a mostanival hanem az 1 evvel ezelottivel. ennel kiszamithatobb es fairebb nem igen letezik.

2022. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs jobb... felvettem 1.6 milliót, most ~1.54 millió a tartozásom úgy, hogy folyamatosan fizettem és fizetem is, már 748-at visszatörlesztettem (!!). Tényleg nagyon fain hitel ez... Valaki(k)nek biztosan.


És mégis miből gondolod hogy nem akarunk hamarosan gyereket párommal?

Valamint, a babaváró THM-ja 0.4% mindössze.


Esetleg valaki nem hazabeszélő reklámegyén válasza...?

2022. febr. 21. 10:32
 3/10 A kérdező kommentje:
*748 ezer forintot.
2022. febr. 21. 10:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Könnyen jött, könnyen ment. 😂😂😂

Gratulálok a jól átgondolt döntésedhez. Felvetted akkor fizesd.

2022. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Kérdésed jelentve mint provokatív, te kárörvendő baromarc. Tudod vannak olyan emberek akiknek a szülei nem álltak akkoriban túl vastagon szóval kellett a segítség. Lehet alád meg aládtoltak mindent apuci anyuci.
2022. febr. 21. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:

"felvettem 1.6 milliót, most ~1.54 millió a tartozásom úgy, hogy folyamatosan fizettem és fizetem is, már 748-at visszatörlesztettem"

igen de ez mind nem szamit ha kozben inflacio miatt fele annyit er az a 1.54M mint anno a 1.6M

Nekem is van diakhitelem 2M, er rajon most egy evben 40ezer kamat, szoval akkor 2040K a tartozas. Viszont volt 5% inflacio, szoval realertekben olyan mintha csak 1938K tartozasom lenne, szoval mintha kaptam volna ajandekba 100e forintot. Ha ez a matek nem megy neked akkor inkabb ne vegyel fel tobb hitelt, nem neked valo.


"Valamint, a babaváró THM-ja 0.4% mindössze"

kiveve ha nincs gyereked. akkor baromi magas a kamat raadasul 5 ev utan egy osszegben vissza kell adni

2022. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Számoltattam kicsit a dhitel kalkulátorral, elviekben közel 8 év törlesztő vár még rám, kb. átlagos 20 ezres törlesztővel. Most nincs annyi, jövőre sem lesz. Így 300 ezer forint kamatot fizetek még, úgy lesz 1.88 a teljes visszafizetendő.


Érdekesnek találom hogy ha felvennék 1.6 millió babavárót erre az időtartamra, akkor annak annyi lenne a törlesztője végig mint ami jövőre lesz a dhiteles törlesztőm. 1.6 millió az 1.88 millió ellenében, ugyanarra az időtartamra úgy, hogy a dhitel folyamatosan kamatozik, míg a babaváró az fix 0.4% maradhat, az tényleg jelentéktelen szinte...


Na most akkor hol a matek? Ott, hogy a babaváróval 8 év alatt 300 ezerrel kevesebbet kell visszafizetnem, fizetéstől független fix törlesztővel.


Ha pedig gyereket így-is úgy-is vállalunk, és bőven öt éven belül akkor mi a hiba?


Igen, rizikósabb, tudom, mert ha nem teljesíti a pár, akkor 8% a kamat kb., illetve az addigi kamatkedvezményt egy összegben be kell szolgáltatni.


Maradjak akkor a biztos már meglévő kötelezésmentes szerződésnél...?



Más meg MÁP+-ba tolt tízmillió babavárót már akkor mikor kijött ez a konstrukció. De az nem baj, az tuti fain üzlet, mer'milyen okos.

2022. febr. 21. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elkövettél egy súlyos hibát. Csak a kötelező részletet fizeted.

Én anno kiszámoltam, hogy mennyit kell fizessek havonta, hogy valójában elkezdjen csökkenni a tőketartozás. Ez kb a duplája volt a kötelező részletnek.


Nem értem, miért csodálkozol, havi 6-7 ezer forint fizetésével mégis hogy a fenébe csökkenne a tartozás????

Mennyit fizetsz havonta?


Sajnos te is ékes példája vagy annak, hogy a magyar oktatás mennyire mellőzi a pénzügyi tudás tanítását.

2022. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Jelenleg 16 ezer és pár forintot. Jövőre 17 ezer körül lesz. Eddig se hétezrével fizettem... De nem kívánok teljes kimutatást prezentálni ha nem baj.
2022. febr. 21. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kellett elkezdened törleszteni?

A 17 ezer forint havonta nagyon kevés ekkora tartozásnál.

Csakhogy értsd:

1,6 millió tartozásnál az éves kamat 32 ezer forint.

Tehát első év végén 1632000 ft a tartozásod.

Következő évben 1632000*1,02=1664640 és így tovább.

Már abban a pillanatban elkezdett kamatozni (még ha csak 2 %-kal) amikor felvetted. Tehát 4-5 évig jártál suliba, az minden évben növekedett.

Első perctől kezdve 17 ezerrel törlesztettél?

Az 1-2 évben (legalábbis nekem még így volt) az aktuális minimálbér 6 %-ával kellett törleszteni. Ami iszonyú kevés.


Különben a diákhitel honlapján a fiókodban évekre visszamenőleg meg tudod nézni, hogy mennyivel növekedett a tartozásod, és mennyit törlesztettél. A számok nem hazudnak..


Mellesleg GYED alatt nekem célzott kamattámogatás járt, azaz az állam átvállalta a kamatfizetést, és nekem törlesztenem sem kellett, nem tudom, ma ez van-e még (írod, hogy babavárót akarod felvenni, feltételezem gyereket szeretnél, ezért a jövőben ezt figyelembe veheted)

2022. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!