Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy fiatal pár házat venne...

Ha egy fiatal pár házat venne hitelre, azt hogy érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy menyasszonyom, és már 5 éve együtt vagyunk, nyáron lesz a lagzi.

Ő 2021. augusztusa óta dolgozik, én viszont csak most fogok márciusban kezdeni. Ez mindkettőnknek első munkahelye.


A kérdésem az lenne, hogy a bankok általában hogy adnak hitelt így élet elkezdésre, ház vásárlásra?


Ha tegyük fel kinéznénk egy 25-30 milliós házat, mekkora önerőre lenne szükség hozzá, és ami a legfontosabb, hány éves munkaviszony mellett adnak ekkora hitelt a bankok?


Én most úgy gondolom hogy talán 1 év munkaviszonyt kérnének. De az vajon elég lehet akkor is, ha a menyasszonyom dolgozik 1 éve, vagy az is kellhet hozzá, hogy nekem is meglegyen az 1 év?


Tudnátok ehhez egy kis felvilágosítást adni légyszi? :D



2022. febr. 17. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
20 de inkább 30% önerő elvileg ha fél éve dolgozol megitelezik neked. Hogyha a jövedelem stimmel, meg persze ha mondjuk 21 évnél idősebb vagy az nem hátrány.
2022. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha első munkahely, akkor elég kis fiatalok lehettek. Nem ajánlatos rögtön hatalmas hitellel indítani, előbb gyűjtsetek egy kis alapot. Addig el tudtok lakni a szülőknél. Én is 3 évig éltem a menyasszonyommal a szüleimnél, pedig már 30 fölött voltam.


Amúgy manapság úgy lehet a legjobban házat venni, hogy csináltok 3 gyereket és felveszitek a CSOK-ot...

2022. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ő bruttó 310et, én 400at fogok kapni, ahogy számolgattuk nyárig már félre tudnánk tenni olyan 4-5 milliót így hogy a szüleinél lakunk. Talán önerőbe.


Csak hát menekülnénk innen ahogy lehet, az apja nagyon alkesz :S

2022. febr. 17. 11:23
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem kiemelkedően magas fizetések, de kezdetnek nem rossz, pláne, hogy gondolom 25 alatt vagytok, tehát még SZJA-t se vonnak belőle.

Ettől függetlenül nem gondolom, hogy rögtön házban kellene gondolkodni, elsőre egy normális lakás is megteszi. Mert a lakáshitelt sem jó ötlet 15 évnél hosszabb időre felvenni.

2022. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

"A" terv: összeszedtek 10 milliót abból már telik az önerőre, költségekre, kis felújításra. Jöhet a lakáshitel.

"B" terv: összeszedtek 3-5 millió forintot költségekre, erre-arra, felveszitek a babavárót és mellé még lakáshitelt.

"C" terv: összeszedtek 1-2 milliót a minimál költségekre, az önerőhöz kölcsönkértek a rokonságból.


Nagyjából ezek az utak vannak.

2022. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ő 24, én 26 évesek vagyunk.


A leginkább kérdéses inkább az volt eddig legalábbis hogy akkor kell-e az 1 év munkaviszony, csak neki, vagy mindkettőnknek?


Most a neten olvasok én olyat hogy 3 hónap munkaviszonnyal is kapni hitelt.



Inkább ez a "B" terv lesz a választás szerintem. Nyáron lesz a lagzi, amit a szüleink fizetnek nekünk, így addig félretehetünk olyan 4 millió forint körül, aztán az asszony össze táncikál 1-2 milliót (94 fős esküvőn nem hiszem hogy nagyobb összeg összejönne) és így már 6-7 millióval már csak el lehet ezt kezdeni, ősszel már talán vehetnénk is a házat.

2022. febr. 17. 11:37
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

"Ő bruttó 310et, én 400at fogok kapni, ahogy számolgattuk nyárig már félre tudnánk tenni olyan 4-5 milliót "


ÖÖööö, ez mégis hogy jött ki??? (nagyon hülén néző smiley)


BRUTTÓ fizetés nem egyenlő a nettóval - még akkor sem, ha mindketten megkapjátok a 15 % szja-t (25 év alattiak kedvezménye)


Márciusban kezdesz dolgozni, azaz áprilisban kapod az első fizetésed, nettó 320-330 ezer körül. Ő kap mondjuk nettó 250 ezret, az össz 570 ezer ft. ápr, máj, jún. (ekkor még Neked csak 3 havi munkaviszonyod van, ami azt jelenti, hogy még próbaidős vagy!, de ha egy az egyben elteszitek, semmit nem költötök a fizetésből, akkor is csak 1.5 - 1,6 millió ft, nem 4-5 millió.


Tényleg érdekelne, Neked hogy jött ki a 4-5 millió?


Nem tudom, a környéketeken mennyi egy lakás, de az is érdekelne, mennyiért akartok lakást venni, illetve mekkora hitelt akartok felvenni?

2022. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, közben látom írtad, hogy 25-30 milliós házat akartok venni, meg Te 26 éves vagy, tehát rád már nem is vonatkozik az adókedvezmény - ami azt jelenti, hogy a bruttó 33%-át levonjáK.


30 milliós házhoz min.8-9 milliós önerő kell.

2022. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésedre a válasz: nem, nem fognak 3 havi munkaviszonyra, első munkahelyre 25 évesen Neked 20 milliót adni.
2022. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#7

Valóban csak úgy nagyjából mondtam hozzávetőlegesen számokat.

A lagzi augusztusban lesz, és hát onnantól kezdünk házat nézegetni, mire találunk is, az talán olyan ősz körül lesz.


Vidéken, borsodban nézünk házakat, kis városokban / falvakban. Itt azért kapni 15 millió, és (a jó ég tudja hogy) 80 millió között is házakat. Sajnos olyan 25-30 millió az átlag a legkisebb Miskolc melletti városokban is. :S Néhol találni 10-15ért de hát sok a felújítandó is ezek között.


Bár egyébként 6 hónap próbaviszonyom lesz :S szóval az pont augusztusban jár le, így a hitelt csak szeptemberben lehetne szerintem megkapni.

2022. febr. 17. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!