Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárót megkapta úgy valaki,...

Babavárót megkapta úgy valaki, hogy már táppénzen volt terhesen?

Figyelt kérdés
Én lennék jogosult felvenni a párom csak adóstárs lenne.
2022. febr. 14. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tudlak biztatni


mi úgy jártunk, hogy húztuk a dolgot és már 34. héten voltam , táppenzen, erre 1,3 milliót adtak, pedig van házunk és a ferjem is dolgozott rendesen , igaz nem volt túl magad bére, nekem viszont előtte 1 hónappal még 500 ezer ft feletti bér érkezett a szamlamra és prémium ügyfél voltam, de ekkor mar nem szamitott mert tappenzen voltam...


mi nem mentünk masik bankba, ez a CIB volt, de allitólag a K&H "engedékenyebb", illetve az OTP-nél is sok , alcsonyabb keresetű ismerős kapta meg, ugyh járjátok körbe a bankokat

2022. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több bank is van, ahol a terhesség ideje alatt is elfogadják a jövedelmet, de nem feltétlenül azt az összeget, amit táppénzként kapsz, hanem pl. a várható GYED összegével számolnak. (A CIB pl. pont nem jó álasztás ilyenkor.)
2022. febr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de a GYED-nek van maximuma ami azt hiszem 210 ezer, erre megadják a 10 milliót?
2022. febr. 14. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:
van egyéb hiteletek? barmilyen ingatlan tulajdon?
2022. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, a terhes táppénz önmagában nem elég a babaváróhoz, mert nem tekinti a bank főjövedelemnek, tehát nem a nagysága a pobléma.


Mindenképpen kell a féjedtől is jövedelmet igazolni, mert csak a táppénzre nem fogjátok megkapni a babavárót.

2022. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!