Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Áruhitel nemfizetése esetén...

Áruhitel nemfizetése esetén lehetséges lenne ez?

Figyelt kérdés

Egyelőre ez még csak egy elméleti kérdés, de lehet belőle gyakorlat is. Tavaly ilyenkor vettem egy nagyon drága laptopot, egyben fizettem ki. Három hónap után beszart, de a kereskedő (multi cég) nem akarta teljesíteni a jogszabályban előírt jótállási feltételeit, ügyvédi felszólítást kellett küldeni neki, amire végül visszafizették a vételárat. Mostanra jutottam el, hogy kell egy laptop, és vennék egy még drágábbat. Áruhitelre venném, és ha balszerencsével megint belelépnék ugyanabba a folyóba, és jótállási gondok lennének, akkor nem fizetném tovább a törlesztést.


Gondolom ilyenkor felszólítást küldenek, majd megindítják a végrehajtást. Arra gondoltam, hogy küldök egy hivatalos levelet az érintetteknek, hogy amíg a jótállás helyzete nem rendeződik, addig nem fizetem a törlesztést, de a pénzt letétbe helyezem közjegyzőnél. Ha meg elindul a végrehajtás, kifogással élek, és megindul a polgári per, ahol meg előadom az álláspontomat.


Tudom, hogy a bank és a kereskedő két külön jogi személy. Éppen ezért mindenki nyugodjon meg, ez csak egy elméleti kérdés! Tényszerűen, higgadtan tárgyaljuk ki! Köszönöm!


2022. febr. 9. 08:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14.17-es, nincs olyan, hogy "visszaadod a banknak a laptopot", mivel a bank nem laptotot vett Neked, hanem pénzt adott egy tárgy megvásárlására. Ez nem lízing, nagyon kevered a dolgokat.
2022. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
14:17 saját magadnak válaszolsz ?:)
2022. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14.07 :)
2022. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

8, 9, 10, köszönöm!


7, Melyik részét nem értetted annak, hogy multinál vettem a gépet? Annál milyen megbízhatóbb kellene?

2022. febr. 9. 15:18
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja oké.. Meglepődtem, és mielőtt megírom a válaszomat meg akartam arról győződni hogy biztosan nekem címezted e a hozzászólásodat..


Idézőjelbe tetted: "nincs olyan, hogy "visszaadod a banknak a laptopot", "


Az idézeteden meglepődtem, így rákerestem az általad idézett mondatra, opera, firefox és chrome böngészőben is, illetve a böngésző kereső funkcióját is használtam, és megállapítottam hogy ÉN ilyet SEHOL se írtam.


amit írtam: "de megoldható hogy visszaadod a laptopot"


Használtam az értelmező szótárat:

" Visszaad: tárgyas <Átvett, kapott tárgyat> tulajdonosának v. annak, akitől kapta, újra odaad, visszajuttat, visszaküld."


Tehát, ennek fényében az, amit írni akartam, és írtam is az, hogy:

... Technikailag megoldható az, hogy visszaadja a laptopot --- Visszaad: annak akitől kapta, az ugye nem a bank volt -- és a hitelt nem fizeti.


Pont úgy ahogy nem kell hogy fizesse a hitelt és nem is adja vissza, effektív mindegyik megoldható.. De minden megoldás hátrányokkal jár, a nem fizetés esetén "bár listás leszel és emellé nagyot buksz".


De megoldható, ahogy ő is megoldotta hogy ügyvédi levelet írt a pénzét visszakapta a banknak kifizeti a tartozását és akkor csak anyagi hátrány érte maximum..



Ezt írtam..

2022. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!