Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van 1letiltásom,de nem értek...

Van 1letiltásom,de nem értek 1et összeggel mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kaptam 1letiltást 33százalék ugrik.Viszont összeg nem stimmel alapból sem,novemberbe kérték,akkori összeg,de decemberbe is törlesztettem még 30ezret.

Vegyem fel végrehajtóval kapcsolatot?

Lehet Tőle kérni,ha 465ból 200at levontak már,többire részletet vagy kevesebbet vonjanak?


2022. febr. 7. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában hasznos szokott lenni a végrehajtóval felvenni a kapcsolatot.
2022. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, áruld már el, hogy miért nem stimmel az összeg?

Novemberben tartoztál 465 ezer ft-al, elmondásod szerint. Még ha decemberben törlesztettél is 30 ezer ft-ot, akkor is maradt 435 ezer ft - ebből 200 ezret levontak, tehát még mindig van min. 235 ezer ft tartozásod.

Ha a végrehajtó már letiltatja a fizetésedből, akkor bizony megküldte a munkahelyednek a 33%-os letiltást, azt nem fogja visszavonni, hiszen a lehető leghamarabb akarja behajtani az összeget. Ha eddig nem fizettél, akkor aligha fog Veled egyezkedni - de egy próbát/kapcsolatfelvételt megér...

2022. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha idáig eljut a dolog, már nem egyezkednek. Az elején, amikor először felkerestek lehetett volna alkudozni, hogy az egészet például 10 havi egyenlő részletben megfizeted, akkor simán belementek volna, persze neked is tartanod kell magad ehhez. A letiltás már a végstádium, amikor önként egyáltalán nem fizettél és egyezkedni se próbáltál, vagy ha igen, nem tartottad magad hozzá. Ilyenkor már nincs alku, a lehető leggyorsabban behajtják az egészet. Amúgy 50%-ig mehet a letiltás, amennyiben többfelé tartozol, szóval a 465 ezerből a 200 ezer letiltása stimmel, ha a tartozás nem egy helyen keletkezett.
2022. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevesebb, akkor vedd fel a kapcsolatot, ha több, akkor örülj neki. Az emberek valamiért örülnek, ha megússzák kevesebb letiltással, miközben az elemi érdekük lenne, hogy minél előbb megszabaduljanak az adósságoktól.
2022. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az erefeti összeg nem stimmel,mert tudom jóval kevesebb,s megvannak utalásokról is számláim.

Sajnos nem bejelentett lakcímen lakok,igy ha oda ment levél nem kaptam meg.

33százalék ugrik január február össz jött le annyi.

2022. febr. 7. 14:09

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!