Babaváró hitel ?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk a babaváró hitel felvételén. Úgy szeretnénk és csak annyi összeget ami bele férne a törlesztőbe. Vagy egy 112ezres személyi hitelünk. 3 havi átlag fizetés 300ezer Ft plusz 28ezer cafeteria plusz 26600Ft csp. A többi jövedelemmel sajnos nem tud számolni a bank,mert határozott idejű szerződést kapok évente hosszabbítva. Melyik bank lenne ezekhez a feltételekhez a legideálisabb és nagyjából mennyi összeg lenne igényelhető? Köszönöm, ha valaszt kapok.

2022. febr. 6. 07:05
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Kedves 10es köszönöm a válaszod. Valóban rajottem ,hogy itt inkább ne kérdezzek. Persze hibás vagyok én is,mert sok mindent nem írtam le.
2022. febr. 6. 10:07
 12/29 anonim ***** válasza:
43%

"És mind kettőnknek beton biztos a munkája..."


Betonbiztos munkahely nincs (még akkor sem, ha a Covid nem vitte el, BÁRMIKOR bármi történhet. 23 éves ismerősöm éjszaka stroke-ot kapott, másik ismerősöm felesége (szintén huszonéves) munkából hazafelé menet összeesett és meghalt, mert megállt a szíve. De sorolhatnám még, hogy fiatalon egyik napról a másikra kiderült, hogy rákbeteg valaki - sajnos ma Magyarországon elég nehéz egészségesen élni, stressz, túlhajszolt munka, drága zöldség-gyümölcs, stb.


5 év sok idő: ha bármi miatt kiesik 1 kereset, máris csak 1 fizetés van, 2 eltartottra (gyerek), plusz a rengeteg hitel.

Azért ezt gondoljátok át, még akkor is, ha a családi pótlékhoz nem nyúltok.

Inkább legyen egy felújítatlan ház, mint hogy vigye a végrehajtó a gyerekek feje felől a házat.

Amúgy hadd kérdezzem meg: ha a házatok hitelmentes, akkor mire fizettek havi közel 120 ezer ft hitelt? (hülyén néző smiley)

2022. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, látom, hogy személyi kölcsön: a kocsit vettétek hitelből?
2022. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Igen azt is, és a házra lett költve. Örökölt ház, de nem igazán volt rendben tartva.
2022. febr. 6. 10:23
 15/29 A kérdező kommentje:
Van hitelbiztosításunk,mindenkire szóló élet biztosítás bankban ajánlották a hitel mellé pluszba, férjemnek van külön is. Van lakás biztosítás ami mindenre kiderjed. Én tényleg megértem és mérlegelem az ellenérveket. De próbáltam itt olvasgatni és akik minimálbérre akarják felvenni ,azok nem kapták így az ívet, mint én most. 😪
2022. febr. 6. 10:34
 16/29 anonim ***** válasza:
(1.3.10 vagyok, de gondolom ezt nem nehéz kitalálni :)) Szerintem az a legfontosabb, hogy minden apró részletet megbeszéljetek egy olyan szakértővel, aki nem csak a saját zsebét nézni, hanem valóban segít. Bár nincs meg minden fontos infó, én mégis úgy vélem, ha van ingatlan fedezet, nem a legjobb döntés egy akkora személyi kölcsön magatok előtt görgetni, aminek a havi részlete 112EFt, bár lehetnek speciális körülmények is. Nem tudhatom, az alátalad felkeresett szakember mennyire jó, mennyire lát a Ti szemetekkel. Nagyon nehéz igazán jó, becsületes hitelközvetítőt találni. Az általam javasolt linken a regisztráltakat én felügyelem, hátha ez segít a döntésben :)
2022. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

"akik minimálbérre akarják felvenni ,azok nem kapták így az ívet, mint én most."


De, azok is szokták kapni :-)

Csak ne felejtsd el, hogy itt már 2 gyerek is van - nem egy egyedülálló valakiről van szó, aki a saját életét teszi kockára.


Kérdező, mi lenne, ha kicsit másképp néznél a dologra?

Hidd el, nem rosszindulatból ragadtam én sem klaviatúrát (12-es), hanem azért, mert szerintem lehet, nem jól méritek fel a helyzeteteket.

Hitelt nem kéne hitelre halmozni (belerokkantok) - még akkor sem, ha csábító az "ingyen pénz".

Kicsit kisebb igények - hacsak nem penészes a ház vagy beázik a tető - s sokkal boldogabb, biztonságosabb életet tudnátok biztosítani a gyerekeknek.

Ja, és úgy tudom, a bank sem a cafeteriát, sem a családi pótlékot nem számítja be a jövedelmek közé - de ha nem jól tudom, majd a 10-es biztosan kijavít :-)

2022. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnézem a szakértői csoportokat majd mérlegelem a lehetőségeket. Egyelőre csak elméleti a dolog ,nem történt még semmi. Adunk időt neki. Igen megfontolom az ellenérveket is. Sőt most azokat teszem előre. Szep napot mindenkinek
2022. febr. 6. 11:04
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Amiről pl nem írtál, mi a helyzet 3M Ft-os otthonfelújytási támogatással, a 6M Ftt-os otthonfelúítási kölcsönnel? Ebben az irányban is nézelődtél?
2022. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Néztem igen,de oda meg kell előlegezni x összeggel. Gyűjtöm az infókat ahol csak tudom ,és majd végleges döntés akkor fog születni, ha a legjobb utat megtaláljuk. Ha hitel nélkül, akkor úgy
2022. febr. 6. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!