Babaváró hitel ?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk a babaváró hitel felvételén. Úgy szeretnénk és csak annyi összeget ami bele férne a törlesztőbe. Vagy egy 112ezres személyi hitelünk. 3 havi átlag fizetés 300ezer Ft plusz 28ezer cafeteria plusz 26600Ft csp. A többi jövedelemmel sajnos nem tud számolni a bank,mert határozott idejű szerződést kapok évente hosszabbítva. Melyik bank lenne ezekhez a feltételekhez a legideálisabb és nagyjából mennyi összeg lenne igényelhető? Köszönöm, ha valaszt kapok.

2022. febr. 6. 07:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, van bank, ahol nem kizáró feltétel a határozott munkaviszony a babavárónál. Miért nem hitelkiváltásra veszitek fel a babavárót és lezárnátok vele ezt az igen durva havi észletű személyi kölcsönt?

Itt tudsz díjmentes segítséget kérni, próbáld ki őket: [link]

2022. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek,azért nem opció a kiváltás, mert akkor elég kevés maradna a max adható hitelből. És mivel (hiába tudjuk) ,h szeretnénk még gyereket,de mégis ott motoszkál bennünk, hogy mi van ,ha mégsem jön össze. Így a megkapott összegből azonnal leszertnénk kötni a büntető kamatot. A maradék pénzből pedig befejeznénk a saját házunk ujitasat. 5 év után kifutna a mostani nagy hitelünk is.
2022. febr. 6. 07:48
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már van 2 gyereketek és nincs úton a 3. baba, amitól kamatmentes lenne a babaváró, ez így elég necces több okból is. Ebből a bevételből 4 főnek kell megélni, azaz magas a megélhetési költségetek és ilyenkor a legtöbb bank az emelt töresztővel számol a JTM-nél, ami kb 90E Ft most, hogy felmentek a kamatok. Azt tudod, hogy a büntető kamat az első 5 évre manapság már kb 3M Ft?

Most is azt javaslom, kérd a díjmenes segítséget ott a linknél, mert nem lesz egyszerű, de ha nem biztos a 3. baba, akkor jelenleg nem jó döntés felvenni a babaváró kölcsönt.

2022. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszi, már elinditottam. Nekünk igazából tervben sincs ,h 10milliot vegyünk fel. Igen annyit tudtam ,h közel 3millio lenne a 10millio büntetése. Most akkor várok, hogy mit javasol egy szakember
2022. febr. 6. 08:25
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen fizetéssel, törlesztővel nem vállalnék három gyereket, némi aprópénzért.
2022. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Rendben
2022. febr. 6. 08:54
 7/29 anonim ***** válasza:
35%
Senki sem mondta, hogy 3 gyereket akar. A babavárónal nem kell előre megmondani, hogy hány gyereket akarsz, a kedvezmény már 1 gyereknél is érvényesül
2022. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
7es: 26 ezer cspt kap, tehát van már 2 gyereke. A babaváró akkor lesz kamatmentes ha új gyereke lesz. Kettő meg egy az nálam három.
2022. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Úgy ertette szerintem ,hogy 3.gyereket ne vállaljunk. Mert van már kettő ez tény. Az is tény, hogy a leírásokban alig közöltem valamit. Mert ,ha csak a leírtakban szereplő jovedelmunk lenne,valóban nem kellene 3.gyerek. a saját bejelentett munkambol származó jövedelmet le sem írtam. Viszont ami még fontos infó legalábbis szerintem ,hogy a nagy hitel lezárul 5 év múlva. És mind kettőnknek beton biztos a munkája ,a vírus sem tudta még 1 hét bezárásra sem kényszeríteni. Mind kettőnknek van havi rendszerességgel mellék munkája,de azok sajnos nem hivatalosak. A családihoz mióta gyerekek vannak még soha nem nyultunk hozzá, nem is fogunk,jó lesz nekik iskolára jogsira vagy amire szeretnék. Saját hitel mentes családi házunk,autónk van. De most mégis jó lenne "apró pénz" ,hogy befejezzük a házunk újítását, és abba várjuk majd a 3.gyermeket. mivel dolgozok lesz csedem és gyedet. Kérlek ne allitsatok be mindenkit, aki babaváró iránt érdeklődik, hogy felelőtlen pénztelen nincstelen ember. Fentebb leirtam azt is,hogy a büntető kamatot osszegtol függően lekötnénk ,ha beütne a baj.
2022. febr. 6. 09:37
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kédező, pont azokban a háttérinformációkban van a lényeg, amiket nem osztasz meg egy ilyen fórumon és ezek nélkül pont teljesen felesleg ide kérdést kiírni, mert a laiukosaknak fogalmuk sincs, hogy működik a bankok belső bírálati rendszere, így a válaszaik számodra is használhatatlanok, egy pénzügyi szakembernek meg pont kellenek azok az apró részletek is, amiket elhallgatsz, hogy érdemben választ tudjon adni és valódi segítséget tudjon nyújtani. (egy hozzáértő)
2022. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!