Ausztriai bank tud engem perelni, rajtam összeget behajtani?

Figyelt kérdés

Annó 5 éve vettem fel egy 8 éves hitelt, 3 év maradt belőle.


Sajnos mivel az egészségem tönkre ment, elvesztettem a munkahelyem (ami annó jól fizető volt ) a lakhatásom és mindenem így Magyarországra költöztem.


Ausztriaban így már nincs sem munkaviszonyom sem lakcimem sem egyéb akármi más .


Itt Magyarországon kapok rokkant nyugdíjat, de ez éppen a meglehetőségemet fedezi.

(110.000ft) + heti 10 órában engedi az állapotom a munkavégzést ami +40.000 Ft havi szinten (bejelentett munka)


A törlesztő részlet havi díja 450€ ami kb 160.000 Ft, szabadfelhasznalasú hitel formájában .


A nevemen nincsen és nem is volt sem ingó sem ingatlan viszont rendelkezem bejelentett lakcímmel, illetve munkaviszonnyal úgymond + rokkant nyugdíjjal .

Ha nem tudok fizetni tovább, mivel elment a teljes megtakarításom (42% kamatú a hitel ) mit tudnak velem tenni?


Lefoghatják a magyarországi jövedelmem ? Vagy beperelnek és mivel nincs semmim így lecsuknak?


Sajnos nem tudok ügyvédi segítséget megengedni magamnak, mivel örülök ha nem leszek hajléktalan .


Netet a szomszédtól kapok, illetve sokszor hoznak át maradékot a tegnapi foztbol is. Így ezekre kevesebbet kell költenem. A bérlést és a rezsit tudom fizetni, de ha nem fizetem kidobnak majd, amit nem szeretnék. Viszont ha ezt fizetem rendesen akkor a hitelt nemtudom sajnos .



A hitelt annó egy befektetésre szántam, ami teljes kudarc lett.


2022. febr. 5. 00:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sparkasse / osztrák erste bank. A 42% úgy jött ki, hogy annyival többet kell visszaadnom a végösszegben.
2022. febr. 5. 10:50
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor az nem a kamat
2022. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%
28000 ft/hó mi a biztosítás neve, melyik biztositó?
2022. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
közben utána néztem. ami neked van Pensionsversicherung, az a nyugdijhoz kapcsolodik, semmi koze a keresőképtelenséghez. amit neked a hitel melle kötni kellett volna azt Berufsunfähigkeitsversicherung és/vagy Restschuldversicherung
2022. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!