Ausztriai bank tud engem perelni, rajtam összeget behajtani?

Figyelt kérdés

Annó 5 éve vettem fel egy 8 éves hitelt, 3 év maradt belőle.


Sajnos mivel az egészségem tönkre ment, elvesztettem a munkahelyem (ami annó jól fizető volt ) a lakhatásom és mindenem így Magyarországra költöztem.


Ausztriaban így már nincs sem munkaviszonyom sem lakcimem sem egyéb akármi más .


Itt Magyarországon kapok rokkant nyugdíjat, de ez éppen a meglehetőségemet fedezi.

(110.000ft) + heti 10 órában engedi az állapotom a munkavégzést ami +40.000 Ft havi szinten (bejelentett munka)


A törlesztő részlet havi díja 450€ ami kb 160.000 Ft, szabadfelhasznalasú hitel formájában .


A nevemen nincsen és nem is volt sem ingó sem ingatlan viszont rendelkezem bejelentett lakcímmel, illetve munkaviszonnyal úgymond + rokkant nyugdíjjal .

Ha nem tudok fizetni tovább, mivel elment a teljes megtakarításom (42% kamatú a hitel ) mit tudnak velem tenni?


Lefoghatják a magyarországi jövedelmem ? Vagy beperelnek és mivel nincs semmim így lecsuknak?


Sajnos nem tudok ügyvédi segítséget megengedni magamnak, mivel örülök ha nem leszek hajléktalan .


Netet a szomszédtól kapok, illetve sokszor hoznak át maradékot a tegnapi foztbol is. Így ezekre kevesebbet kell költenem. A bérlést és a rezsit tudom fizetni, de ha nem fizetem kidobnak majd, amit nem szeretnék. Viszont ha ezt fizetem rendesen akkor a hitelt nemtudom sajnos .



A hitelt annó egy befektetésre szántam, ami teljes kudarc lett.


2022. febr. 5. 00:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
a bevételed X% letiltják valoszinű
2022. febr. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem az osztrák bankszámlára jön a bevétele hanem a magyarországira .
2022. febr. 5. 01:30
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
EU-n belül teljesen mindegy
2022. febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Tud. Ahogy egy osztrák autópálya büntetést is be lehet hajtani úgy ezt is. Semmi extra. Sok osztrák jogi iroda foglalkozik már ezzel, hogy magyarok tartozásait hajtják be.
2022. febr. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
no igen. ezèrt kellett volna felelős döntést hozni. Ausztriában, Németországban nem hiába tukmálják, hogy köss ilyen-olyan biztosítást. A hitel mellé 99%, hogy mondani szokták, h köss keresőképtelenség eseténre biztosítást havi pár euróért. pont ezért. Amúgy igen, betudják hajtani.
2022. febr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk az osztrák rokkant ellátással jobban jártál volna...


Be tudjak hajtani és be is fogják.

Az EU-n belül ez nem gond.

2022. febr. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van ilyen biztosításom elméletben .

Havonta fizetem azt is külön (28.000ft/hónap ) amit elméletben erre kötöttem .

Gyakorlatban ha megnyitom a George go-t, azt írja privat pension azaz magánnyugdíj . Plusz jeleztem feléjük hogy nem tudok fizetni, de meghúzták a vállukat és annyit mondtak akkor 3 hónap haladékot tudnak adni, ennyi.


Szóval nem tudom mire van ez a biztositas valójában, mert elméletben erre, gyakorlatban le akartam mondani olyan néven hogy nekem erre nincs szükségem és a valasz az volt, higy amíg a hitelt vissza nem fizetem addig ezt nem lehet lemondani.

2022. febr. 5. 07:47
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

42%os kamattal hitel?

Biztos, hogy az bank volt és nem valami csaló?

2022. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Napi troll. Jelentve.
2022. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak egy országon vagy az EU-n belül hajtják be rajtad. Csak úgy gyorsabban megy a dolog. Ha elköltözöl Madagaszkárra egy nádkunyhóba előbb utóbb ott is megtalálnak és keményen be lesz vasalva akkor is.
2022. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!