Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az oka, ha valaki mindenáro...

Mi az oka, ha valaki mindenáron Paypal-ra akar nekem utalni?

Figyelt kérdés
Bevallom keveset tudok erről a rendszerről, bár van fiókom (egyszer küldtek nekem pénzt rajta, de azóta se használtam). Adásvételről van szó és a vevő kifejezetten Paypalon keresztül akar utalni. Ennek mi lehet az oka? Van számomra ennek valami veszélye?
2022. jan. 30. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Amikor megkapja az árut visszavonja a számládról a pénzt.
2022. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Hogy csaló.
2022. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Igen én is erre gondoltam, hallottam, hogy vissza lehet csinálni az utalást. De ez hogy lehetséges? Mégis miféle rendszer ez, teljesen megbízhatatlan akkor. Nincs valami folyamata a dolognak?

Ha azonnal átutalom a saját bankszámlámra paypalról, akkor nem rudja visszavenni a pénzt?

2022. jan. 30. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Elutalja, odaadod, hazamegy, felhivja a paypalt hogy te elloptad a penzet... Volt nincs
2022. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mostmár akkor az a kérdésem, hogy valaki mondja el ezek után, hogy mire jó ez a rendszer:D mert ezek alapján megbízhatatlan és az átveréseket támogatja, ha szó nélkül visszavehetnek pénzt, bármiféle vizsgálat nélkül..
2022. jan. 30. 20:20
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

#3 Akkor mínuszba megy a PayPal számlád. Amerikában ennek van következménye, nálunk semmi:D Az egyik PayPal számlám valami mínusz 250 ezres egyenleggel álldogál, mert átbasztak.


És attól hogy valaki PayPalal akar fizetni egyáltalán nem biztos, hogy át akarja verni a másikat....


De a helyedben én várnék egy átutalásos vevőre, már csak azért is mert rühellem a PayPalt miután folyamatosan kitiltottak és indok nélkül fagyasztottak be több mint fél milliót.

2022. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nem lehet csak úgy visszahúzni a pénzt, ez azért nem ilyen egyszerű. Vannak olyan dolgok amikkel át lehet baszni a rendszert, de azzal szinte minden webáruházat is és itthon nem is működik, mert a Magyar Posta nem sebezhető olyan szempontból.


Amikre a többiek gondolnak, hogy bejelenti az illetéktelen hozzáférést és a PayPal visszaadja a pénzt. Hát igen, ilyet lehet csinálni sajnos. A PayPal honnan tudja végülis, hogy nem az ügyfél lépett be szándékosan egy török IP címről. Nem lehet ezzel mit tenni.

2022. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget! Meglepő, mennyivel pozitívabb ez a kategória a többihez képest:)
2022. jan. 30. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy chargeback elhúzódhat akár 45 napig is.

Álltalában a vevőnek szoktak igazat adni.

2022. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem arról van szó, hogy vissza vonná az átutalást, ilyet szerintem nem is lehet csinálni. A valószínűbb forgatókönyv, hogy A PayPal nevében küld majd egy kamu e-mailt, amiben az fog szerepelni, hogy pénzt kaptál, ami egyelőre függőben van és csak akkor teszik számodra hozzáférhetővé, ha elküldöd az áru feladását igazoló postai szelvényt.
2022. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!