Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarítást válasszak...

Milyen megtakarítást válasszak 3-4 évre?

Figyelt kérdés

Ebben a "csodás" pénzügyi,gazdasági(politikai) helyzetben vajon mi a lehetséges megtakarítási forma,ha(hál'istennek)van havi pár-tízezrem ilyen célra?

Van tippetek?/valuta,lakáskassza,kincstárjegy? stb...

/"írt privit"-féle "tanács" NEM érdekel!!!/


2010. szept. 10. 09:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Tisztelt>>>tegnapelőtt 00:06,.. tegnap 00:35<<<-Például ilyen segítségre,tanácsra gondoltam,mint az előző(2).

2010. szept. 13. 19:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem az én kérdésem, de azért az "előző"-t megkérdezném, hogy melyik banknál adnak évi 4,5°-os kamatot az euróra?
2010. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Gondolom ez nekem szólt.


Elnézésedet kérem, mert bevallom hogy a Ft-os évi kamatra gondoltam! Igazad volt, eurósnál az jó! Bocsánat.


Viszont szerintem most per pillanat nem érdemes euróba fektetni. Egyszer csak vissza erősödik a forint!

Vagy nem?


Mikor vetted az eurót? Sikerült a válság előtt megcsípni?

2010. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a forint már nem-igazán erősödik vissza (ha az elmúlt éveket nézzük, az is azt mutatja, hogy folyamatosan gyengül). Én úgy gondolkoztam, hogy - mivel előbb-utóbb nálunk is az euró lesz a fizetőeszköz -, érdemes a hosszú távú megtakarításaimat is ebben indítanom, értéktelenedni nem értéktelenedik a pénzem, a hozam valódi hozam, mivel nincs infláció, és legalább elkerülöm az átváltás majdani költségeit is!

Na ezekért a dolgokért mondom azt, hogy szerintem még így is érdemes eurót venni! Persze ez az én véleményem, nem biztos, hogy igazam van, meg az sem, hogy mindenkinek jó ez, hisz másnak lehetnek más prioritásai... én viszont nagyon elégedett vagyok ezekkel a megtakarításokkal, hisz számomra azért fontos az is, hogy ne kelljen különösebben figyelgetnem őket, ne legyen dolgom velük!

2010. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ill. hozzászólók! Itt az ideje az euró vásárlásnak, nem gondoljátok?

[link]

A többi(ha már van eurótok megbeszéljük, keressetek emailon!

2010. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!