Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előtörlesztés esetén miért...

Előtörlesztés esetén miért számolnak fel a bankok költség címén jelentős összegeket?

Figyelt kérdés
Soha a büdös életben nem értettem, miért baj az, ha valaki hamarabb fizeti ki a tartozását? Mi kár éri a bankot? Hát hamarább megkapja a teljes pénzét. Olyan nagy teher korábban elfogadni? Magyarázza már meg valaki, lehetőleg szakember! A pénzügyekhez ugyanis hülye vagyok. Még "szerencse", hogy nem nagyon van pénzem...De azért érdekelne a dolog logikája.
2010. szept. 10. 07:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon azt is megkérdezhetnénk, hogy pl a cégek tulajdonosai miért akarnak a haszonból jobban élni, mint a dolgozóik, miért nem osszák szét a teljes nyereséget azok között, akik megtermelik nekik a plusz bevételt?


Azért, mert ez a való világ és nem Tündérország.

2010. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Ha valaki idő előtt visszafizeti a hitelt, akkor a banknak újra keresnie kell valakit, aki hitelképes és aki a hitel felvétele után vissza is fogja fizetni a kölcsönt. Egy hitelezésből élő banknak az az előny, ha valaki a futamidő végéig rendesen fizeti a kamatokat, kezelési költségeket és nem az, ha idő előtt visszakapja a pénzét és megint új kockázatot kell vállalnia a kihelyezéssel."

Sántít a logika! Hát engem már megnyúzott egyszer,pont azt a pénzt megkapja, ami jár neki, csak hamarabb. Most, hogy hamarabb megkapta a pénzét, nyúzhat mást is. Újabb kockázat, az igaz, de kockázat nélkül semmilyen vállalkozás se működik...A bank pedig jóval nagyobb biztosítékokat kér, mint amilyenre bármelyik vállalkozás szert tehet tevékenysége során. Szerintem annak van igaza, aki azt írta, hogy: mert meg van nekik engedve! De azért köszönöm a válaszokat.

2010. szept. 10. 19:32
 13/16 anonim ***** válasza:

A pénzügyi matematika és a különböző gazdaságossági számítások a bankoknál többek között statisztikai adatokra, elemzésekre, közgazdászok által készített tanulmányokra épülnek. Ezek segítségével a bankok ki tudják kalkulálni a költségeiket, a nyereségüket, az viszont már üzletpolitikai kérdés, hogy ebből mennyit terhelnek az ügyfélre és mennyit vállalnak.


Tény, semmilyen pénzügyi szakember nem cáfolja, hogy a bankoknak költségei, veszteségei, újabb kockázata keletkezik azzal, ha egy szerződés idő előtt felbontásra kerül.


Az már egy következő kérdés lehetne, hogy a bankoknál mennyi nyereség, mennyi költség felszámolása tisztességes és itt már valóban felmerül egy olyan válasz, hogy amennyit csak megengedhetnek maguknak, amennyit a törvények, a versenyhivatal, a PSZÁF és a piaci verseny diktál.

2010. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A logikáját kérdezted, nem azt hogy tisztességes-e...

Odamegy hozzád a Józsi, hogy adjá má neki kölcsön 5ezret fizetésig, és visszaad 10et.

Aztán megjelenik fizetés előtt (miután két-három hétig használta a pénzed), hogy mégse, vissza az egész, de itt az ötezresed.

Pénzednél vagy, de neked ez így miért érné meg? Hetekig hiányzik az ötezres a kasszából, aggódhatsz hogy visszakapod-e majd, aztán a végén ugyanott vagy mint voltál. Pláne hogy a plusz 5ezerért vállaltad az egészet eredetileg.

Ez lényegében hátrányos szerződésmódosítás a részedről. Olyat pedig neked nem szabad, csak a banknak.

2010. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kissé sántít a válaszolók némelyikének a logikája!


Ha az előtörlesztés esetén az elötörlesztési díjat levonná az ember a megspórolt kamatból, akkor elvileg jobban kéne járnia, ha nem, akkor a bank pofátlan harácsoló!

Ha meg nem is spórol meg kamatot, mert csak egyszerre befizeti a maradék csekket (ha előre megkapta), akkor meg különösen nagy szemétség a bank részéről a dolog! A kezelési költség, amit folyamatosan felszámolnak, holott csak egyszer kell vele bajlódniuk, az pont elég lenne erre!

Na meg miért kéne újra kiadniuk hitelbe a pénzt a hátralévő hónapokra? Berakják államkötvénybe! 0 kockázat, biztos (bár alacsony) bevétel!

2010. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Kb ez olyan, mint amikor valaki ingatlan bérbeadásból él és a jól fizető bérlője szerződést bont és idő előtt távozik. Új, jól fizető bérlőt találni nem könnyű, mint ahogy jól fizető adóst sem, ezt fizettetik meg a bankok a szerződés bontással. "


Egyáltalán nem olyan! Ugyanis itt a bérlő iga, hogy előbb távozik, de a lakbért előre kifizetné három hónapra! Így előbb kereshetek bérlőt, és ha találok, akkor dupla haszon, mert kétszeres bérleti díjat kapok, tehát még iszonyatos hasznom is van belőle!

2010. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!