Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok igy személyi kölcsönt?

Kaphatok igy személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék venni 1m körül.

Van rá félre tett pénzem, de bármi jöhet azt nem akarom elkölteni.


9 hónapja vagyok a munkahelyemen, 4 órában voltam bejelentve decemberig netto 60e Ft jövedelemmel, ettől a hónaptól 8 órában 140 nettoval.

Természetesen csak papiron, sajnos covid miatt dönteni kellett, vagy ez vagy másik munka.


Ha megvan a januári kiutalás, személyi kölcsönt kaphatok? Vagy a 4 óra miatt várni kell 3 hónapot?


Köszi előre is :)


2022. jan. 26. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
140 nettóval miért akarsz autót venni. fenn is kell tartani azt, plusz a törlesztő
2022. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

140 nettó az kb semmire nem elég! Ilyen minimális jövedelemmel NE akarj autót venni. Nemhogy a törlesztőt fizetni, de fenttartani sem lesz pénzed.


Plusz: ha egy használt autót csak hitelből tudsz megvenni, akkor NEM engedheted meg magadnak. Meg ott van az az ökölszabály is, hogy max 6 havi fizetésednek megfelelő árú kocsit szabad csak megvenni, az 1 millió nálad ezen túl van.


Eleve nettó 140-ből még akkor sem lehet normálisan megélni, ha a lakhatásért nem kell fizetned, mert egy felnőtt ember havi kajája alsó hangon 45-50 ezer.


A kocsit meg nem csak megvenni kell. Kötelező biztosítás havi 3-5 ezer egy kisautóra is (ha nem vagy B10-ben). Teljesítményadó évi 18, tehát havi 1500. Ha csak évi 8000 km-t mégy vele (ami nagyon kevés), akkor is havi kb 22 ezer az üzemanyag. Évi 150 ezret (tehát havi 12500-at) nyugodtan számolhatsz a szervizekre, olajcserére, kopó alkatrészek pótlására. Ez már összesen havi 40 ezer és még nem számoltam a parkolást, esetleges autópálya matricákat és hasonlókat. Ja, és ez egy kis városi autóra (pl Opel Corsa, Suzuki Swift) érvényes, egy nagyobb kocsira jóval több.


Tehát: ilyen alacsony jövedelemmel NE VEGYÉL KOCSIT!

2022. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy millió körül olyan kocsit kapsz, ami már nem egy mai darab és/vagy szét van hajtva. Tehát a szervizelés nagyon sok pénzedet el fogja vinni. A "kötelező" költségeken felül.
2022. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy millió körül olyan kocsit kapsz, ami már nem egy mai darab és/vagy szét van hajtva"


Nem feltétlen. Én a Swiftemet másfél éve adtam el ennyiért. 13 évesen csak 140 ezer km volt benne és teljesen jó állapotban volt.

2022. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nettó 60 ezerre Te adnál valakinek 1 millió ft-ot?

Gondolom NEM!

No, hát a bank is így gondolkodik.

Az, hogy ettől a hónaptól minimálbérre vagy bejelentve, semmit nem jelent, az még édes-kevés...

Nem tudom, hány éves vagy, mióta dolgozol,de:

- ha az össz munkaviszonyod még el sem éri az egy évet, akkor egyáltalán nem fog a bank adni egymilliót 3 hónap múlva sem.

- ha 23 év alatti vagy, akkor ilyen kevés fizetéssel megint csak nem fog adni.

Ezenkívül 2-es nagyon pontosan leírta, hogy nem csak a havi törlesztődből áll a fizetni való, hanem azt a kocsit üzemeltetni is kell, a fenntartása+ a benzin min. havi 30-40 ezer ft. nem számoltam ki a törlesztőt, de havi 30 ezres törlesztővel máris kb. havi 60 ezret elvitt a kocsi a fizetésedből.

A helyedben azon igyekeznék inkább, hogy egy jobban fizető helyet találjak - nem azon, hogy hitelbe vágjam magam, aztán, ha nem lesz munkahelyem, akkor vigye a bank a kocsit is.

2022. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én vettem fel kocsira hitelt nettó 130 ezer fizetésre. A törlesztő havonta 25 ezerről indult, ami azért nem sok.


Csakhogy ez 15 évvel ezelőtt volt, amikor a minimálbér bruttó 65 ezer volt!


Szóval ha ezt felszorozzuk, majd akkor vágj bele autóhitelbe, ha nettó 400 körül keresel!

2022. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Emberek :D a "Természetesen csak papiron" mindenki átugrotta? :D imádom am unkám amit csinálok mert a hobbim is ez, asztalos műhelyben.

Mivel imádom a társaságot és a helyet elfogadtam hogy nem tudnak bejelenteni rendesen 1-2 évig a korona miatt, de készhez 450 felett kapok szóval ezt a részét hagyjuk már, hogy felelőtlen vagyok :D (minden hónapban megy letétbe egy része de mint irtam nem akarom elkölteni mert sokszor jöhet valami).


A többieknek köszönöm a válaszokat

2022. jan. 27. 00:05
 8/10 anonim ***** válasza:

"Emberek :D a "Természetesen csak papiron" mindenki átugrotta? :D "


Nem ugrottuk át: hiába kapsz kézbe bármennyit feketén, azt a bank nem nézi.

Arról nem beszélve, hogy amit kézbe kapsz, arról nincs papír: ha egyik napról a másikra azt mondaná a főnököd, hogy bocs, de nem tudlak kifizetni, akkor mehetnél reklamálni az atyaúristenhez is!.


Amúgy meg épp most emelik a kamatokat (az égig) nem okos dolog 1 millió 200 ezerért megvenni azt, amit egymillióért is megvehetsz a félretett pénzedből.

2022. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"nem tudnak bejelenteni rendesen 1-2 évig a korona miatt, de készhez 450 felett kapok"

Ja, most. Aztán gondolnak egyet és azt mondják, hogy "bocsi, nincs boríték" és marad a 140 nettó és még reklamálni sem tudsz.


Nem szabad szürkén dolgozni! Eleve amelyik cég már ilyenre kényszerül, ott valami baj van.

2022. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha 450 ezret megkeresel, akkor hová hitel? Ez 3 legfeljebb 4 havi félretevésből megvan.
2022. jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!