Milyen hitel érné meg?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk hitelen párommal nem, vagyunk házasok. Van két gyerekünk, nem szeretnénk többet ezért a babaváró hitel ki van zárva mivel úgy nem éri meg.

Szabadon felhasználható fix törlesztésű lenne jó.

5000000-ra lenne szükségünk.

Egyenlőre csak érdeklődnék a lehetőségekről. Lehetőleg minél alacsonyabb THM-EL.


Házat szeretnénk venni, 2 gyerekre ugyan van valamennyi CSOK és nekem van egy házam ami kB. 1,5 milliót ér.

Faluba szeretnénk költözni, ebből kellene fedezni az esetleges felújítást is.


Most hirtelen ennyi jut eszembe ami lényeges lehet ezt illetően.


Törlesztő részlet, futamidő meg ilyenek érdekelnének. Semennyire nem vagyok ezen a téren jártas tehát minden tanács jól jönne.


2022. jan. 11. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha házat akartok venni, akkor miért szabadfelhasználású hitel kell?

2. Mekkora a jövedelmetek? Mert ahhoz mérten kaphattok vagy nem kaphattok hitelt.

3. Miféle mucsajröcsögei romhalmaz az a ház, ami csak másfél milliót ér?

2022. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1. Azért kell szabadfelhasználású mert használt házat akarunk venni amire nyilván költeni kell.


2. 300-400 ezer között mindig meg van havonta.


3. Mivel örökölt ház ezért sokat nem tudok róla csak annyit, hogy a papír alapján amit kaptam, egy ikerházról van szó ami ennyire lett fel értékelve, ennyit adna is érte biztosan az a szomszéd akinek ugye elővásárlási joga van ha épp hirtelen kellene.

2022. jan. 11. 21:26
 3/19 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy előbb mindenképp tájékozódni szeretnék a lehetőségekről ha esetleg hitel mellett döntenénk.
2022. jan. 11. 21:33
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ketten együtt is csak nettó 400-at kerestek két gyerekkel? Ilyen alacsony jövedelemre inkább ne vegyétek fel hitelt!
2022. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Most hol éltek?
2022. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha faluba szeretnétek költözni, akkor nézzétek meg a falusi CSOK lehetőségét is, 2 gyermekre 2,6M Ft jár, amiből a felét vásárlásra fordíthatjátok, a másik fele mehet a felújításra. Jár még 10M Ft 3%-os futamidő végéig fix hitel is, ezt is érdemes kihasználni, de ebből csak annyit kaphatsz, amennyit a ház elbír. Az örökségedet járd körben alaposan, inkább add el, ha nem fogtok ott élni, mert az állaga csak romlik, az onnan befolyt pénz pedig jó lehet önerőnek a házvásárlásnál.


Ne szabadfelhasználású személyi kölcsönben gondolkozzatok, mert az minden esetben sokkal drágább, mint a támogatott lakáshitel, illetve ha mégis szükség lesz valamennyire, csak annyit vegyetek fel, ami a lakásvásárlási hitelen felül szükséges a felújításhoz.

Próbáljátok kihasználni a most futó otthonfelújítási támogatásokat is.

2022. jan. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha 5 milliót akarnak felvenni, annak még lakáshitel esetén is 60-80 ezer lenne a törlesztője, szabad felhasználású esetén meg még több. Nem hiszem, hogy két gyerek mellett ez bevállalható a cirka 400 ezres jövedelemre.
2022. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
08.17-es, tévedsz. 5M Ft Otthonteremtési kamattámogatott lakáshitelnek a törlesztőrészlete 23.500Ft végig fixen, igaz akkor 25 éves a futamidő, de még mindig jobb, mint albérletet fizetni, ami soha nem lesz a tiéd.
2022. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát, aki 25 évre vesz fel hitelt, az nem teljesen normális. Pláne vacak 5 milliót. Kösz, én 15 évre vettem fel a lakáshitelemet (nem 5 millát), de még azt is nagyon sokallottam.
2022. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Aki 25 évre vesz fel 3%-os hitelt, és pl folyamatosan előtörleszt akár Egészségpénztárból, ahol még kap 20% adójóváírást is, az szerintem teljesen normális, hiszen a kötelező törlesztő részletet alacsonyan tartja, ami így biztonságos, viszont szintén ki tudja fizetni a hitelt 5-10 éven belül jobb összköltséggel, mint aki 15 évre vette fel a hitelt. (Sajnos sokan nem tudják a lehetőségeiket.)
2022. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!