Létezik olyan, hogy az állami bank (otp) egy nagyobb összegű (500 ezer) ATM-es készpénz befizetés után nem könyveli a pénzt, mert "gyanús tranzakció", és ennek vizsgálatát akár 14 napig elhúzhatják, amíg ülnek a befizetett pénzen?
#5 bank hozzájutott, hiszen nála van a pénz. Másik kérdés az hogy mi a gyanús egy ATM-es FELtöltésnél? Mert fordított irányba lehet gyanús...
Szeretném ha többször ilyen bűncselekményt követnének ellenem hogy pénzt töltenek fel a számlámra!
És mi van hogyha az embernek szüksége van arra a pénzre, miközben a bank fogva tartja? Az okozott károkért ki vállal felelősséget?
Alapszabály, hogy az OTP-nél nem vezetünk számlát, a legundorítóbb, legkevésbé ügyfélbarát bank Magyarországon. Mindegyik másik bank csak jobb lehet, mint az OTP.
Válts bankot. Vidd a pénzedet akárhová máshová.
Nem állami.
Nem tehet azt, amit akar.
Sok hülye, főleg EU-s szabálynak kell megfelelni, pl. a pénzmosás elleni küzdelem kapcsán.
Biztosan gyanús, a hirtelen fél millió, ha eddig nem volt semmi mozgás a számlán.
A nem történik semmi, akkor hívd fel a bankodat. Lehet, hogy csak alá kéne írnod valami nyilatkozatot.
Minden ellenőrizetlen készpénzmozgás gyanús. Mikor kiveszel az ATM-ből a bank tudja, hogy ő tiszta forrásból szerzi be a forintot, de mikor beteszed nem tudja, hogy nem-e pénzmosással, bűncselekménnyel, fekete kereskedelemmel vagy más törvénytelen módon szerezted.
Az adóhatóságok pl. szűrik, mert ha azt látják, hogy már 3. vagy 4. hónapja minden hónap 10.-én fizetsz be 0,5 M forintot akkor esélyes, hogy az munkabér ami után nem adózol és fizetsz járulékot se te, se a munkáltatód.
A külföldi vagy furcsa hangzású számlatulajdonos nevek szintén problémásak: az Ali Agcsa, Ken Obi vagy Ivan Kozirev pl. nem csengenek jól a pénzmosás megelőzési osztályokon, a terrorizmust közvetlen finanszírozó alakoknak van ilyen kitalált vagy egzotikus nevük.
Aztán az összegekből is lehet következtetni - ha szabálytalan is egy befizetés mértéke, akkor is vannak olyan matematikai algoritmusok amik tudják szűrni, hogy valaki át akarja-e vágni a rendszert vagy tényleg véletlenszerű az az összeg (lásd: számok használatának gyakorisága - más néven Benford-törvény).
#8 de, állami. Csányi sanyika egy állami bankot privatizált magának, de mindenhol összevissza csókolózik az állammal, és a törvények is erősen hajlanak rá.
A banknál elmondták hogy sajnálják és 14 nap az intézkedés határideje, de lehet hogy akár három nap alatt is elérhetővé teszik, szerencsés esetben.
Dehogy szűrik. Én tavaly havonta befizettem a borítékot, igaz nem ugyanazon a napon.
Számlatulajdonos neve pedig egyáltalán nem furcsa hangzású, évek óta ennek a cucilista állami banknak az ügyfele, pedig már többször mondtam neki hogy kéne hagyni a mindent ami az államhoz köthető. Én is hagyom a gránit bankot, miután a saját lábunkon álló tiborc bevásárolt.
De jó hogy a bank az ennyire figyel a törvényességre... kivéve a nagyhalaknál 😆
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!