Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kiváltott hitelnek meddig...

A kiváltott hitelnek meddig vonják le a törlesztőrészletét?

Figyelt kérdés

Csoportos beszedéssel fizettem azt is, és a december közepén igényelt új lakáshitelnél is ezt vállaltam.

A szerződéskötés és a közjegyzőnél való aláírás óta nem kommunikáltam a bankommal, így azt egyelőre nem tudom, a folyósítás hol tart.

Az új hitelszerződésből kiderült, hogy annak első törlesztése leghamarabb kb. február elején lesz aktuális.

Neten nem találtam választ a kérdésemre, normális-e, hogy az előző hitelnél még levontak egy törlesztőt?



2022. jan. 3. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg a másik hitelt nem folyósították, természetes, hogy a réginek vonják a részletét.
2022. jan. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
100%

Ha jól értem, az új hitellel kiváltod a régit. Ha már a közjegyzői szerződést megkötöttétek, akkor a hitelbírálat lezárult, már csak olyan akadályai lehetnek a folyósításnak, hogy pl. bemutattad-e, hogy van biztosításod az ingatlanra. Ha mindent igazoltál, akkor lehet, hogy már folyósítottak. Csakhogy ez még nem jelenti a régi hitel lezárultát, illetve lehet, hogy ez bankoknként is eltérő. Én is a közelmúltban váltottam ki a hitelt. Engem értesített au új bank a folyósítás megtörténtéről. Ekkor megkérdeztem a régi bankot, hogy így minden OK-e. Mondták, hogy nem, még be kell mennem, és kérnem a végtörlesztést. Amikor a folyamat indult, nyitottam egy technikai számlát a végtörlesztéshez, de - mint kiderült - ez nem jelenti azt, hogy ami pénz oda befolyik, azzal ők automatikusan elindítanák az elő/végtörlesztést. Szóval ha nem lettem volna résen, akkor fizettem volna mindkét bankban a kamatokat.


Úgyhogy azt javaslom, hogy kérdezd meg az új bankot, hogy hol tart a folyósítás. Ha megtörtént, akkor irány a régi bank, hogy mit kell még aláírnod, hogy a végtörlesztés tényleg megtörténjen.

2022. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindkét hitelem ugyanannál a banknál van. A biztosítás igazolását már karácsony előtt eljuttattam hozzájuk. Ezen kívül más teendőt akkor nem mondtak.

De holnap mindenképp bemegyek, és rákérdezek.

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 3. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!