Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénzt kell visszafizetni?

Mennyi pénzt kell visszafizetni?

Figyelt kérdés

2019 novemberében kezdtünk bele egy lakashitelbe, amit 2020 februárban utaltak (7.000.000). Mivel jön a baba, szeretnénk felvenni a babavárót, és szeretnénk kiváltani a hitelünket. Az lenne a kérdésem, hogy akkor most mennyit kell majd pontosan vissza fizetnünk másfél év után? 20 évre vettük fel, akkor azt mondták hogy kb 11milliot fizetünk vissza összesen a kamattal.

Én úgy gondolom hogy időarányosan rakják rá a kamatot. Vagy nem jól gondolom és most is már azt a 11milliot kell vissza fizetni?


Köszönöm a válaszokat 😊


2021. dec. 28. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Mindig a fennálló tőketartozást kell kifizetni, illetve lesz 1% lezárási díj is, de ezzel együtt is kevesebb lesz a tartozásotok, mint amennyit felvettetek, tehát valamivel 7M Ft alatti díj összeg lesz.


Kamatot soha nem kell olyan időszakra fizetni, amikor már nincs hiteled, mert végtörlesztettetek, az eltelt időszakra pedig már megfizettétek a kamatokat, hiszen benne volt a havi törlesztőrészletben.

2021. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Hogy pontosan meg lehessen mondani ezek az infók kellenek:

-Havi törlesztőrészlet (ha fix) összege

-Törlesztőrészletek fizetésének napjai

-előtörlesztési díj mértéke

-lejárat (utolsó törlesztő fizetés) dátuma

2021. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

20.40-es vagyok, elég vicces, hogy engem pontoztok le, miközben nekem több, mint 20 éve ez a munkám, hitelekkel foglalkozom :).

20.49-es, ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani a kérdezőnek, mennyit kell visszafizetniük, 3 adat szükséges:

- fennálló tőketartozás

- lezárási díj

- voltak-e olyan kedvezmények, amit most vissza kellene fizeztni?


Én csak azért írtam, hogy biztosan 7M Ft alatt lesz az összköltség, mert lassan 2 éve törlesztenek már, és mivel 20 éves a futamidő, egészen biztosan fogyott annyit a tartozás, hogy a lezárási díjjal együtt sem lesz több a fizetnivaló, mint a felvett hitelösszeg. A 2020-as hiteleknél szinte mindenhol 1% a lezárási díj (Minősített Fogyasztóbarát hitelek), de van, ahol még ennél is kevesebb, pl CIB bankban, ott maximum 30E Ft és a kezdeti költség kedvezményeket sem kell visszafizetni, de ezek mind benne vannak a Kölcsönszerződésben, illetve a Hirdetményekben is.

2021. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel 22:54-es elég egy adat is: hogy mennyit kell visszafizetni.:D

Pont hogy a fennálló tőketartozást nem egyszerű meghatározni annuitásos havi fix törlesztőrészletek esetében mert ott a kamat kezdetben nagy, egyre csökkenő részarányt képvisel.


Próbálom a kérdezőt rávezetni hogy életében először nézzen rá a hitelszerződésére amit aláírt a kezével. Feltételezem olvasni még tud ha ide bír írni, aztán majd itt segítünk neki értelmezni hogy mi miért mennyi.

2021. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!