Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámlahitel elszamolása?

Folyószámlahitel elszamolása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy olyan problémám, amire szeretnék választ kapni. Van egy kisebb összegi folyószámla hitelkeretem, amit a 2021-es évben 3 alkalommal felhasználtam. Kb hó közepén, és hó végén. A fizetési utalásommal kiegyenlítődött, azonban december 2-vel lejárt a futamideje, ami ugye automatikusan meghosszabbodik. A lényeg, hogy az elszámolásra a futamidő végén kerül sor a szerződés szerint. Ez az elszámolás a mai napig nem történt meg. Mi lehet ennek az oka. Üzenetet sem kaptam a netbankomból, de még telefonhívást sem a banktól. Írhat banki ügyintéző is névtelenül.

Köszönöm!



#folyószámlahitel #Folyószámlahitelkeret
2021. dec. 27. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem a hitelező bankod kérdezed? Hívd fel őket, ne legyél félős.
2021. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen tapasztalati vannak ezzel kapcsolatban.
2021. dec. 27. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Kinek fogsz hinni?

Lakatosnak, aki lehet, hogy trollkodik vagy a bankban dolgozónak?


Ne legyél ennyire életképtelen. Így is van elég ostoba ember.

2021. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jólvan értelek:D. De azért a többi ember tapasztalatira is kíváncsi lennék. Egyébként küldtem már egy üzenetet a netbankomon keresztül, de még nem kaptam válasz üzenetet.
2021. dec. 27. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen elszámolásra kerülhet sor?


A folyószámlahitel úgy működik, hogy lehívsz (elköltesz) a keretből valamennyit, ez lesz a tőkehátralékod. Erre napi szinten elhatárolja a kamatot a bank, és jellemzően hó elején terheli a számládon (tőkésíti, onnantól az is kamatozik, a tőkehátralékod része) Persze a tőkehátralék csökkenhet-nőhet napi szinten, a kamatok ennek megfelelően gyűlnek.

Ha lejáratkor még van fennálló hátralék akkor kerülhet sor elszámolásra, hogy rendezni kell azt és felhalmozott kamatait, vagy hosszabbítani kell.

2021. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!