Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Német, eurós bankkártyáról...

Német, eurós bankkártyáról készpénzfelvétel a legkifizetőbb módon?

Figyelt kérdés

Hogyan ajánlotok nagyobb összeget levenni a kártyáról?

1300 eurot szeretnék levenni kpban, melyik bank es hogyan adhatná nekem ki a legkevesebb levonással? Mindegy, hogy euróban vagy forintban kapom. Egy összegben kitudom venni, vagy mindenképp egy ATM-el kell levennem (relative kisebb összegenként)?



2021. dec. 22. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol akarod levenni? Magyarországon, Németországban, egyéb?


Magyarországon a legtöbb megyeszékhelyen (Bp-en több is) van euró bankjegyet kiadó OTP-s ATM.

Mennyibe kerül? Neked kell tudnod. Te tudod milyen kondíciók vannak a számlád hoz.

2021. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyarországon, egyértelmű... Ha tudnám a kondiciokat,meg hogy mennyibe kerül gondolom tudnám azt is hol vegyem le. Tapasztalatlan vagyok ezen a téren, megértem hogy tudnom kéne de ilyen flegma válaszra nem számítottam ;)
2021. dec. 22. 11:00
 3/4 xswerdy ***** válasza:

először is a saját bankod kondícióit kell ismerni, ezt mi nem tudhatjuk. Nekem a német kártyámmal ingyen van a kp felvét az egész világban, de nem feltétlenül van ez így minden bank minden számlacsomagjánál. Meg a napi limit is különbözhet, nekem pl. 1000 EUR, szóval az 1300-at csak két nap tudnám kivenni. Ez is lehet gond, ha hamar kell az 1300 EUR.


Magyarországon vannak Ft., meg EUR automaták. EUR-ban az OTP jöhet szóba, náluk 400 EUR a limit egy tranzakcióban. Ha van tranzakciónkénti díjad, akkor ez probléma lehet, nekem nem probléma kivenni 3 tranzakcióban a napi limitemet.


Ft-ban sok bank az idegen kártyákra alacsonyabb limitet határoz meg. Ez szintén megoldható több kp felvéttel. A Budapest Bankot ajánlom, tudtommal ott 800.000 Ft amit egyben kiad az automata.


Az árfolyam is nagyban szokott bankonként különbözni. Alapvetően ezt is a te bankod határozza meg. Nem tudom, Magyarországon van-e olyan, hogy az automata felajánlja, hogy ő már átváltja az összeget, külföldön előfordul, ilyenkor ezt nem érdemes kérni, a saját bankodnál biztosan rosszabbul váltanak.


És még előfordulhat, hogy az automatának is van egy díja. Magyarországon ilyet még nem láttam, de pl. Görögországban alig találtam olyan automatát, ahol nincs ilyen. Ilyenkor az automata már a plusz pénzzel megemelt összeget küldi a te bankodba. Ezt viszont ki kell írnia az automatának, és akkor még meg tudod szakítani a tranzakciót.

2021. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fsms ***** válasza:

Csak ötlet, beutalod egy magyar bankszámlára, onnan fel tudod venni értelmes költséggel.

Hasonlítsd össze a korábbi javaslatokkal.

2021. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!