Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan, akinek nincsen...

Van itt olyan, akinek nincsen bankszámlája?

Figyelt kérdés
A mai világban. Hogy boldogul nélküle? Tud egyáltalán fizetést/nyugdíjt kapni? Elképzeéhető, hogy valakinek nincsen bankszámlája? És itt egy átlag Pest megyei városi lakosra gondolok (nem egy hajléktalanra egy erdőben).

2021. dec. 16. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Van.És a többi hajléktalan nevében is kikérem magamnak a lenézést.Nekünk is lehetne ám bankszámlánk,csak mi nem akarjuk hogy bizonyos összegeket vonjanak le tőlünk pénzfelvételkor.Mert lehet hogy keveset vonnak le,de nekünk a kevés is soknak számít,mivel abból is tudunk venni kiflit vagy zsömlét,vagy pl. cigipapírt.
2021. dec. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kettő között azért vannak még emberek.

Létezik ám más megye is Pesten kívül és vannak falvakban élők is, nemcsak városiak és hajléktalanok.

Igen, tud fizetést kapni: készpénzben kifizeti neki a munkáltató (nálunk pl. az alkalmisok és akik nem bankszámlára kérik, megkapják kpban)

Nyugdíjat is tud kapni: kiviszi neki a postás.

Falun meg sok idős kenhetné a hajára a bankszámlát:

mozgó bolt jár, ahol nincs bankkártyás fizetés, csak kp

nincs ATM, a postán veheted fel a pénzt (plusz út, idő és költség)

sokakhoz jár falugondnok, szociális munkás, aki bevásárol nekik, kiváltja a gyógyszereket. Nem hinném, hogy te odaadnád a bankkártyád és a PIN kódod ezekhez a vásárlásokhoz. Megint csak kp. kell.

Lehet meg fogsz lepődni: de még a futároknál sem lehet mindegyiknél és mindig bankkártyával fizetni.

2021. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Főleg az öregeknek (értsd: 75 fölött) nincs bankszámlája, mert anno keveseknek volt és így szokták meg, meg ahogy írják a kis falvakban sem jellemző.

De azért 65 év alatt az emberek 90%ának van számlája.


"még a futároknál sem lehet mindegyiknél és mindig bankkártyával fizetni."

Igen, én is találkoztam ilyennel. A legjobb az volt, mikor Emagról rendeltem házhoz, MPL-el jött a csomag és egy biciklis futár hozta, aki közölte, hogy csak készpénz... és akkor vakartam a fejemet, mert egy 65 ezres okosóráról volt szó. De azt betudtam annak, hogy Magyar FOSta.

2021. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont nemrég találkoztam örökösödés miatt egy huszonéves fiatallal, akinek nem volt. Számomra fura, de az ő dolga. Otthon babázik, az ezzel kapcsolatos bevétele postán érkezik, mást nem kapna számlára sem, azt a pár milliót, amit az örökölt ház után hazavitt, pedig borítékban kapta meg. Láthatóan tud létezni bankszámla nélkül is.
2021. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted kétséges, hogy egy átlag Pest megyei városi lakos hogyan boldogul a mai világban, ha nincs bankszámlája. Bezzeg egy átlag Fejér megyei, vagy Győr-Moson-Sopron megyei városi lakos a mai világban… Bizony, kényszerhelyzetben vannak a Pest megyei városi lakosok: tilos készpénzt kapniuk, és azzal fizetniük, míg másutt nincs ilyen tilalom. Vagy nem teljesen így van?
2021. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem sincsen bankszámlám ,sem kártyám . Előző munkahelyemen kèszpènzben kèrtem a fizetèsem.
2021. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem kell rögtön megsértődni, nekem fészbukom sem volt csak csinálnom kellett, mert az egyetem ott jelentette be a vizsgaidőpont-változást.

Bankszámlam sem volt csak mióta dolgozom a munkaltatóm megkövetelte. Lehetett volna keszpenzben de olyan bonyolult es költséges lett vlna hogy inkabb nyitottam szamlát.

Azért kerdeztem, mert valaki csak készpenzben akart elfogadni egy összeget, aminek nincs nyoma, arra hivatkozva, hogy nincs bankszamlája. Nem vidéki, nem diák.

2021. dec. 17. 21:09
 8/11 A kérdező kommentje:

1!

Nagyon érdekes ember lehetsz. Nekem is volt olyan periódusom 1-2 hónapig, hogy sátorban laktam és a folyóban fürödtem,de se internetem (se okostelefonom) nem volt se időm arra, hogy gyakorin válaszolgassak számomra indiferens kérdéseket..és főleg ha pénzhez is jutottam, nem cigire költöttem.

Azért írtam a kérdéshez a hajléktalan példát, mert meg akartam előzni azt, hogy a sok suttyó rögtön benyögje válasznak,h.nekik pl.nincs bankkártyájuk.

De helyettük tőled kaptam meg. Mindegy, remélem melegben leszel karácsonykor.

2021. dec. 17. 21:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen,melegben.A hajléktalanszállón mindenem megvan,az internet is.
2021. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt. Kb. 7 éve nyitottam bankszámlát (45 évig nem volt), mert arra kért a munkáltatóm, hogy nyissak egyet, cserébe hozzájárul a bankszámla fenntartási költségeihez. Meg is teszi minden évben.

De nincs a szüleimnek (volt, de nyugdíjazásukkor megszüntették), a férjemnek sincs (nem is volt), és a gyerekemnek sincs (ösztöndíjat kap). Anyósom, apósom ugyanez.

Annak idején a vásárolt ingatlant is készpénzben fizettem. :)

Láthatóan van élet bankszámla/bankkártya nélkül is...

2021. dec. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!